Beylikdüzü Belediyesi Aralık Ayı Meclisi Toplandı

Beylikdüzü Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısının 1.

  • 05 Aralık 2022
  • Beylikdüzü Belediyesi Aralık Ayı Meclisi Toplandı için yorumlar kapalı
  • 185 kez görüntülendi.
Beylikdüzü Belediyesi Aralık Ayı Meclisi Toplandı

Beylikdüzü Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısının 1. Birleşimi Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkanvekili Serdal Mumcu başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısında Mehmet Murat Çalık liderliğinde Beylikdüzü Belediyesi olarak beslenme saatinden kreşlere kadar çok önemli işlere imza attıklarını belirten Mumcu, “Sayın Selvi Kılıçdaroğlu,  Beylikdüzü Mutfak’ı ziyaret etti ve projemizle ilgili bilgi aldı. Selvi Hanımın çağrısıyla ‘Beylikdüzü Beslenme Saati’ projemiz ‘Türkiye Beslenme Saati’ projesine dönüşüyor. Siyasetin yoğun gündemi dışında böylesi bir projenin tüm Türkiye’ye yayılması bizlere güç veriyor.” dedi.

 

Beylikdüzü Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısının 1. Birleşimi, Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkanvekili Serdal Mumcu başkanlığında gerçekleşti. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıdaki konuşmasına ekim ayında şehit olan askerleri anarak başlayan Mumcu, İstanbul İstiklal Caddesi ve Gaziantep Karkamış’ta meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve tüm ulusa başsağlığı diledi.

 

“Böylesi bir projenin tüm Türkiye’ye yayılması bizlere güç veriyor”

Konuşmasının devamında aralık ayındaki önemli gün, hafta ve gelişmelere de değinen Mumcu, “Mehmet Murat Çalık liderliğinde Beylikdüzü Belediyesi olarak beslenme saatinden kreşlere kadar çok önemli işlere imza attık. Geçtiğimiz hafta sayın genel başkanımızın eşi sayın Selvi Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Mutfak’ı ziyaret etti ve projemizle ilgili bilgi aldı. Selvi Hanımın çağrısıyla ‘Beylikdüzü Beslenme Saati’ projemiz ‘Türkiye Beslenme Saati’ projesine dönüşüyor. Siyasetin yoğun gündemi dışında böylesi bir projenin tüm Türkiye’ye yayılması bizlere güç veriyor.” diye konuştu.

 

Meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantı, önergelerin görüşülmesiyle devam etti. Meclis gündeminde yer alan maddeler oy birliği ile komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından gündem dışı konuşmalara geçildi.

 

“Kadınların gücünden korkmayınız”

CHP grubu adına söz alan meclis üyesi Nazife Figen Karahan ile AK Parti grubu adına söz alan meclis üyesi Ayşe Kubat, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının yıl dönümü olan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günüyle ilgili konuştu. Kadınların, cephede, alanlarda ve sokaklarda verdiği mücadelesinin hakkını aldığını belirten Karahan, “O yıllarda verilen mücadele aynı özlemle aynı özveriyle sahiplenilmeli. Tüm kadınlar bu mücadeleyi sahiplenerek mücadelesini sonuna kadar devam ettirmeli. Hiçbir kadın, hiçbir alanda hiçbir kimseden şiddet görmemeli. Şiddet nerden gelirse gelsin kabul edilmemeli. Alınan kararlara, atılan adımlara, çıkılan anlaşmalara, yok sayılan sözleşmelere bir kez daha bakalım. Bizler diyoruz ki kadınların gücünden korkmayınız. Onların sesini kesmek için mücadele etmeyiniz. Kadınların söz olsun diye değil eylemde var olmaları gerektiğini, sizler attığınız adımlarla, yaptığınız davranışlarla, kullandığınız

kelimelerle gösterin. Bu vesileyle 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

 

“Her kazanım Türkiye’nin medeniyet yolundaki başarısıdır”

AK Parti grubu adına konuşan Ayşe Kubat ise, “Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ‘Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadınların eseridir’ sözüyle kadının toplum üzerinde etkisini anlatmıştır. Türkiye’de kadınlar 1934’te seçme ve seçilme hakkını kazandı. 1935’te ilk seçimlerine katılan kadınlar mecliste 18 sandalyeyle yer aldı. Kadının hayatın her alanında var olması bir bilinç yaratmıştır. Kadınların içinde bulundukları şartları kolaylaştırmak çok önemli. Bir toplulukta kadın yoksa orada gelişim olmaz. Her kazanım Türkiye’nin medeniyet yolundaki başarısıdır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle Dünya Kadın Hakları Günümüz kutlu olsun.”  ifadelerini kullandı.

Meclis toplantısının 2. Birleşiminin 8 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı