Teknoloji ve Haber Sitesi

Bilgin, “Hepimiz Aynı Gemideyiz”…

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i makamında ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler Gününü kutladı.

  • 11 Ocak 2022
  • 175 kez görüntülendi.
Bilgin, “Hepimiz Aynı Gemideyiz”…

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i makamında ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler Gününü kutladı. Başkan Bilgin ise aynı gün kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, basın mensuplarına tebriklerini iletti.

 

10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette Başkan Bilgin'e çalışmalarında başarılar dileyen Cemiyet Başkanı Karahan, yapılan hizmetlerin insan odaklı projeler olduğunu ifade ederek “Sivas’ın kalkınması, gelişmesi için çaba harcayan, ortak akıl ve istişareye önem veren bir anlayışla hizmet kalitesini artıran Başkanımız Hilmi Bilgin’i tebrik ediyoruz. Bu anlamda Başkanımızın 10 Ocak İdareciler Günü’nü de kutluyoruz.” dedi.

 

Aynı gün kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle tüm basın camiasının günlerini tebrik eden Başkan Bilgin ise “Aramızdan ayrılan gazeteci arkadaşlarımızı da saygı ve şükranla yâd ediyorum. Yakın bir zamanda mesai arkadaşımız olan ve uzun yıllar Sivas basınında görev yapmış Yusuf Doğan kardeşimizi ve Fikret Ünsal abimizi kaybettik. Onların şahsında tüm hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyoruz. Rabbim görevini ifa eden bu mesleğe yıllarını vermiş ve hayatta olan gazetecilerimize de uzun ömürler versin.” diye konuştu.

 

Gazeteciliğin zor bir meslek olduğuna vurgu yapan Bilgin; “Vatandaşlarımızın tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesi için önemli bir misyon üstleniyorsunuz. Millete hizmet eden birimlerle halk arasında önemli bir köprü vazifesini yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda yerel basının önemi gün yüzüne çıkıyor. Yerel gündemin doğru bilgilendirilmesi noktasında görevini bu anlayışa uygun olarak manipülasyona girmeden, farklı amaçlar gütmeden yerine getiren gazeteci ve basın çalışanlarımızın bizim yanımızda yeri çok ayrı. Eleştiri kıymetli ve önemlidir. Eğer bir gazeteci bir kişiyi eleştiriyor ise ona değer verdiği için, çalışmalarını önemsediği için, şehrini önemsediği için eleştirir. Yapılan her işte ya da projede bizim göremediğimiz eksiklikler olabilir. Bu noktada kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve bizim eksikliklerimizi görebilmemiz için farklı bakış açılarına ihtiyacımız var. Siz değerli basın mensupları da bu misyonu üsteleniyorsunuz. Tarafsız bir şekilde, yapıcı ve yol gösterici eleştirilere kapımız sonuna kadar açık. Aslında hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin ortak görevi bu şehre ve millete hizmet etmek. Bunu doğru, şehrimizin menfaatleri doğrultusunda, tarafsız bir şekilde yapan her gazeteci de bizim paydaşımız, yol arkadaşımız. Bu nedenle bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaret anısına Başkan Bilgin ve cemiyet üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı