Bilgisayardan Instagram DM Atma, Instagram Mesaj Atma PC

Instagram normalde mobil cihazlarda kullanım için yapılmış bir uygulama ve bilgisayardan mesaj atma alternatif yöntemler hariç mümkün değil. Kimi zaman telefonumuza erişimimiz mümkün olmadığı halde Instagram’dan mesaj atma gereği duyabiliriz. Bu gibi durumlarda hangi yollar ile PC üzerinden Instagram’da mesaj atabileceğinizi bu konumuzda sizlere anlatacağız.

Instagram üzerinden mesaj atma durumu aslında fotoğraf atma ile benzerlik gösteriyor. Eğer fotoğraflarında bilgisayar üzerinden nasıl atılacağını merak ediyorsanız buradaki linkten konuya ulaşabilir ve gerekli adımları uyguladıktan sonra bilgisayardan fotoğrafta gönderebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram DM Atma

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapabilmek için öncelikle edinmeniz gereken bazı programlar ve hesap olacak. Bunları edindikten sonra bilgisayar üzerinden kolayca Instagram hesabınız ile mesaj gönderebilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Gerekli Program ve Hesaplar

  • Blustacks programını kurmanız gerekiyor. Buradaki linkten gerekli programa ve kurulumuna ulaşabilirsiniz.
  • Program Google Play hesabından kullanıldığı için bir Gmail hesabına ihtiyacımız olacak. Buradaki linkten bir gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Anlatım

1.Öncelikle Bluestacks uygulamasının kurulumunu tamamlıyoruz.

2.Ardından Bluestacks programına Gmail hesabımız ile girişimizi sağlıyoruz.

3.Program aktif olarak açıldıktan sonra üstteki uygulama arama kısmından Instagram uygulamasını indiriyoruz.

4.Instagram uygulamasını açtıktan sonra hesap bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

5.Ardından karşımıza normal mobil uygulamadaki gibi bir Instagram uygulaması karşımıza çıkacak. Sağ üstteki uçak resmine benzeyen ikona tıklayarak “Yeni Mesaj” seçeneğine tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Diğer Bir Yöntem

Eğer Windows 10 kullanıcısı iseniz uygulamayı doğrudan bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Çok yakın bir zamanda Windows 10 bilgisayarlar için gelen bu özellik sayesinde Windows Store’da Instagram desteğini veriyor. Windows 10 cihazlarda Instagram uygulamasını kullanmak istiyorsanız buradaki linkten uygulamaya ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

1 Yorum

  • slm win10 da blucestacks mı adı herneyse açılmıyor. İnstagram da inmiyor. ALLAH ın cezası mı ney bu win 10 yada instagram.

Yorum yap