Bitcoin Almalı Mıyım, Bitcoin Yatırım Yapılır Mı? Ocak 2018

Konuya puan ver!

Bitcoin günümüzde artık herkesin bildiği gibi dijital para olarak kullanılmaktan çıkıp bir yatırım ve para kazanma aracına dönüştü. Bitcoin’i eğer doğru zamanda alıp ve doğru zamanda satışı yapabilirseniz gerçekten yüksek rakamlarda kazançlar elde edebiliyorsunuz. Bitcoin’in normal zamanlarından şimdiki zamanlarındaki yükselişi karşılaştırmak ise insanın aklına durgunluk veriyor.  Zamanında bitcoin alan insanlar ciddi oranlarda kâr elde ettiler ancak akla gelen soru ise şuan bitcoin almalı mıyım ? Bu konumuzda sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bitcoin Almalı Mıyım?

Bitcoin geçtiğimiz aylarda bildiğiniz üzere yaklaşık 18 bin doların üzerine çıkarak tarihi zirveyi gördü bu zirveye ulaştıktan sonra yavaş yavaş normal haline gelmeye başladı. Bitcoin’in oynama yaşamasındaki en büyük etmenlerden bir tanesi ise teknoloji piyasasından gelen hareketlilikler ve devletlerin politikaları olarak görülüyor. Eğer Bitcoin almak istiyorsanız devletlerin Bitcoin üzerine politikalarını takip edip ayriyetten teknolojinin nasıl etkileneceğini bilmeniz gerekiyor.

Bitcoin almak için uygun bir zaman mı olduğunu belirlemek için bitcoin’in üst zirvesini takip ederek buna karar verebilirsiniz. Ancak uzmanların yaptığı açıklamalara göre artık kripto paraların sonu geliyor ve tüm paranızı kaybedebilirsiniz. 18 bin dolar civarına ulaşmış olan bitcoin şuan 10 bin dolar civarlarında seyrediyor. 18 Ocak için Bitcoin şu saat itibari ile yükselişte görünüyor olsa bile Bitcoin’in kontrolsüz bir para birimi olduğu için yakın bir zamanda kalkabileceğini bilmenizi isteriz.

Sonuç olarak

Sonuç olarak şunu belirtebiliriz ki kısa süreli bir zaman için belirli alımlar ve satımlar sonrasında kazançlar elde edebilirsiniz ancak bitcoin para biriminin kontrolsüz bir para birimi olduğundan dolayı yakın bir gelecekte tamamı ile kalkacağını ve bitcoin gibi farklı dijital para birimlerinin ortaya çıkacağını ancak bu kez bu paraların devletler tarafından kontrol edilebilir nitelikte paralar olacağını düşünmekteyiz. Bu yaptığımız analiz ekibimiz tarafından araştırmalar sonucunda kişisel görüşlerin harmanlanmasıyla oluşmuştur.

Bitcoin’in geleceği ne olacak ve sizce yatırım yapılmalı mı yorumlarınızı bekliyoruz!

Yorum yap