BitMEX, BMEX Token’ı piyasaya sürüyor

Global kripto para borsası BitMEX, BMEX Token’ı piyasaya sürüyor.

  • 09 Kasım 2022
  • BitMEX, BMEX Token’ı piyasaya sürüyor için yorumlar kapalı
  • 251 kez görüntülendi.
BitMEX, BMEX Token’ı piyasaya sürüyor

Global kripto para borsası BitMEX, BMEX Token’ı piyasaya sürüyor. Kripto türev ürünlerindeki odağını artıracağı yeni bir döneme giren borsa, bu dönemin ilk adımı olarak BMEX Token’ın ilk borsa arzını (IEO) gerçekleştiriyor.

 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından BitMEX, BMEX Token’ın ilk IEO’sunu gerçekleştirerek resmen piyasaya sürüyor. Borsa bu yeni hamlesiyle her zaman ana faaliyet konusu olan kripto türev ürünlerine yeniden odaklanacağı yeni bir dönemi başlatıyor. Bu başlangıç aynı zamanda BitMEX’in daimi müşterileri için çeşitli ödül ve avantajlar anlamına geliyor. Borsa için önemli bir eşik olan BMEX Token’ın alım satım işlemleri 11 Kasım tarihinde kullanıcılara açılıyor.

 

Şubat ayından bu yana 80 binden fazla trader’a airdrop ile milyonlarca BMEX Token dağıtan BitMEX, böylece alım satım işlemleri açılmadan önce birçok kullanıcısının token kazanmasını sağladı. Öte yandan artık BitMEX kullanıcıları 11 Kasım itibarıyla BMEX/USDT işlem çiftinde trading yapabilecek. Ayrıca, yatırımcıların kripto para birimleri ile alım satım yapması için toplam 11 farklı işlem çifti bulunacak. Ek olarak, platformda anında alım satım için iki yeni kalıcı takas olarak BMEX/USDT ve BMEX/USD de mevcut olacak.

 

BMEX Token yatırımcılar için yalnızca al-sat yapacakları bir kripto para olmaktan ziyade BitMEX kullanıcıları için büyük avantajları da ifade ediyor. BMEX’e sahip olmak kullanıcıların borsadan elde ettiği deneyimi iyileştirmenin yanında işlem ücreti indirimleri, para çekme ücreti geri ödemesi, yeni ürünlere ve spor etkinlikleri biletlerine erken erişim gibi birçok özel VIP ayrıcalıkları da beraberinde getiriyor. Ayrıca, coin sahiplerinin BitMEX ekosisteminin büyümesine katkıda bulunabilmeleri adına bir coin yakma mekanizması da içeriyor. 

 

“BMEX'i piyasaya sürmek için doğru zamanının geldiğini düşünüyoruz”

 

BMEX Token’ın piyasaya sürülmesine ilişkin açıklamalarda bulunan BitMEX Pazarlama Müdürü Benjamin User, “Uzun zamandır beklenen BMEX Token'ın IEO'su konusunda çok heyecanlıyız. Çünkü iyi olduğumuz alana, kripto türev trading’ine yeniden odaklanıyoruz ve çabalarımızı da profesyonel düzeyde trading araçları geliştirmeye adıyoruz. BitMEX olarak, piyasa koşullarına uyum sağlamaya özen gösteriyoruz. Likidite büyümesine katkıda bulunmak ve kripto pazarlarını canlandırmak amacıyla artık BMEX'i piyasaya sürmek için doğru zamanının geldiğini düşünüyoruz. BitMEX bundan sonra da kripto para yatırımcıları için en çok talep edilen profesyonel araçları ve pazarları sunmaya devam edecek.” dedi.

 

2014 yılında kurulan BitMEX, tüm zamanların en çok işlem gören kripto ürünü haline gelen kalıcı takasların icadı da dahil olmak üzere her zaman kripto endüstrisinin ön saflarında yer aldı. Borsa, o dönemden beri pazardaki en etkili oyunculardan biri oldu. BitMEX, kriptonun ilk kalıcı FX sözleşmesinin son lansmanı ve yeni token listelerinde büyüyen bir portföyün yanı sıra, başlangıcından bu yana günde üç kat hacim gören BitMEX Spot'un piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere 2022'de ürün ve hizmetlerini oldukça genişletti. Global kripto para borsası, daha önce duyurulan ve verimliliği artırmaya odaklanan yeni şirket yapısıyla, profesyonel trader’lar için güçlü bir yenilikçi türev ürünleri portföyüne sahip bir platform olarak konumunu güçlendirmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı