Borsa İstanbul’da Gong Girişim Elektrik Sanayi İçin Çaldı

Girişim Elektrik Sanayi, OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirdiği halka arz sürecini tamamladı; Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni sonrasında GESAN kodu ile işlem görmeye başladı.

  • 21 Ağustos 2021
  • Borsa İstanbul’da Gong Girişim Elektrik Sanayi İçin Çaldı için yorumlar kapalı
  • 526 kez görüntülendi.
Borsa İstanbul’da Gong Girişim Elektrik Sanayi İçin Çaldı

Girişim Elektrik Sanayi, OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirdiği halka arz sürecini tamamladı; Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni sonrasında GESAN kodu ile işlem görmeye başladı.

22 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi ile elektriğin iletilmesi ve dağıtım alanlarında hizmet veren ve sektörün lider sanayi, müteahhitlik ve mühendislik şirketleri arasında yer alan Girişim Elektrik Sanayi, OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirdiği halka arz sürecini tamamlayarak Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni sonrasında GESAN kodu ile işlem görmeye başladı.

Girişim Elektrik Sanayi için düzenlenen gong törenine; Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Girişim Elektrik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç HARMANLI, Girişim Elektrik Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gökhan ÖZTÜRK, Girişim Elektrik Sanayi iştiraki Europower Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ramin MALEK, Girişim Elektrik Sanayi İş Geliştirme Direktörü Ayşe Beril HARMANLI, OYAK Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Kerim DUMANLI ve ekipleri katıldı.

ERGUN: “GİRİŞİM ELEKTRİK, 460 MİLYON TL İLE BAŞARILI BİR HALKA ARZ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmada çevresel konularının öneminin gittikçe arttığına vurgu yaparak şunları konuştu:

“Girişim Elektriğin, yenilenebilir enerji santralleri konusundaki mühendislik tecrübesi önem arz etmektedir. Ayrıca, elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü ile ilgili ürünleri üreterek ihracatımıza katkıda bulunmaktadır. İhracat demişken, şirketler için birçok finansal ürün sunuyoruz. Bunlardan en önemlisi, döviz riskini hedge edebilecekleri finansal ürünlerimizdir.

Halihazırda şirketler, Borsamızda nakdi uzlaşmalı döviz vadeli işlem sözleşmelerini ve opsiyonlarını kullanabilmektedirler. Bu finansal ürüne ek olarak, Şirketlerin döviz riskini yönetebilmeleri için, yeni bir finansal ürün, yeni hedge mekanizması üzerinde çalıştığımızı ifade etmek istiyorum. Çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Çalışmalarımız yakında tamamlandığında, bu yeni finansal ürünümüzün detaylarını duyuracağız. Bu yeni finansal ürünümüzle, başta reel sektör şirketleri ve dış ticaret şirketleri olmak üzere şirketler, faaliyetleri gereği bilançosunda taşıdıkları döviz riskini, daha rekabetçi, güvenli ve şeffaf bir şekilde yönetebilecekler.

Finansal risk yönetiminde, türev ürünlerimizin şirketler için çok önemli fırsatlar sunduğunu, tekrar hatırlatmak istiyorum.

Girişim Elektrik halka arzında, yaklaşık 43 bin yatırımcıya yapılan 460 milyon TL değerinde satış ile başarılı bir halka arz gerçekleştirilmiştir. Bu halka arzda, emeği geçen herkese, Girişim Elektriğin yönetici ve çalışanlarını, OYAK Yatırım’ın yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Girişim Elektriğe Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.

HARMANLI: “BİZE GÜVENEN BİREYSEL VE KURUMSAL YATIRIMCILARIN GÜÇLÜ TALEPLERİ, BAŞARI ÖYKÜMÜZDE DOĞRU YOLDA VE SEKTÖRDE OLDUĞUMUZU KANITLAMIŞTIR”

Girişim Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı M. Behiç Harmanlı, gong töreninde yaptığı konuşmasında, “22 yıl önce girişimci ve heyecanlı ruhumuzla başladığımız başarı öyküsü zaman içinde teknik deneyim, takım çalışması ile pozitif farklılıkları ve fırsatları yakalayarak bugüne geldi. Şu an 5 kıtada 60’dan fazla ülkeyle ticaret yapmaktayız. Bize güvenen bireysel ve kurumsal yatırımcıların güçlü talepleri, başarı öykümüzde doğru yolda ve sektörde olduğumuzu kanıtlamıştır.” dedi.

Yeni hissedarlarımız ile halka açık bir firma olarak sorumluluklarımız arttığını ifade eden Harmanlı, “Böylece kontrol edilebilir kurumsal halimiz, sürdürülebilirlik yöntemlerimizle daha başarılı olmamızı sağlayacaktır. Mevcut insan kaynaklarımız, teknik donanımımız ile mühendislik, üretim, lojistik ve taahhüt imkanlarımızın yarattığı geniş yelpaze ile elektrik-enerjinin her noktasında müşterilerimizin taleplerini uluslararası kalite anlayışı ile karşılamaktayız. Teknolojiyi yakalayan akıllı izlenebilir, kontrol edilebilir, ürün, sistem ve taahhütlerle dünyanın her yerinden gelen talep yoğunluğu ve mevcut taleplerle başarımızın artacağı kesindir” açıklamasını yaptı.

Konuşmasında hedeflerine de değinen Harmanlı, “Bu yıl ve önümüzdeki yıl devreye alacağımız 4 yeni tesis, ilave makine parkı ve insan gücü ile global oyuncular ile daha fazla işbirliği yapacak ve daha rekabet edecek hale geleceğiz. Daha güçlü uluslararası bir grup olacağız. Dünyadaki artan enerji ihtiyacı ve enerji üretimdeki değişimlerle imkanlarımız ile sınırsız bir iş ve sınırsız bir müşteri potansiyeli ile çalışmalarımız devam edecektir.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı