Teknoloji ve Haber Sitesi

Buca’da yaz aylarına özel moloz hizmeti

Yaz tadilatlarıyla moloz mesaisi de hızlandı   EV ve işyerlerinde tadilat ve tamirat işlemlerinin arttığı yaz aylarında, moloz kirliliği yaratmaması için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, ortaya çıkan inşaat atıkları için konteyner tahsis ediyor.

  • 31 Mayıs 2022
  • 39 kez görüntülendi.
Buca’da yaz aylarına özel moloz hizmeti

Yaz tadilatlarıyla moloz mesaisi de hızlandı

 

EV ve işyerlerinde tadilat ve tamirat işlemlerinin arttığı yaz aylarında, moloz kirliliği yaratmaması için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, ortaya çıkan inşaat atıkları için konteyner tahsis ediyor.

 

Buca Belediyesi, çevre ve görüntü  kirliliği yaratan moloz atıklarına karşı özel tasarlanmış konteyner tahsisini yaz aylarının gelmesiyle hızlandırdı. Makul bir ücret karşılığı, atığın metreküp cinsine göre toplanmasını sağlayan Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeşil ve temiz bir kent için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kalabalık ilçelerin en büyük sorunu olan kaçak moloza karşı yurttaşları bilinçlendirmeyi çok önemseyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, evlerin dışında başka ilçelerden kente dökülen kaçak molozla ilgili olarak geçtiğimiz yıl ilgili tüm kurum ve kuruluşları da bilgilendirmişti.

 

BAŞVURULAR SARI MASA’YA

Atıkların bertaraf edilerek çevre ve insan sağlığına zararın engellendiği sistemde, yurttaşlar belediye ana hizmet binası zemin katta bulunan Sarı Masa’ya başvurarak form dolduruyor ve yapılan başvuru sonucu en fazla 8-10 günlük bir süre içinde konteyner tahsisi gerçekleştiriliyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı