“Çağlar Boyunca Akdeniz ve İzmir Sempozyumu” 10 Aralık’ta başlıyor

İzmir Arkeoloji ve Toplum Buluşmaları kapsamında “Çağlar Boyunca Akdeniz ve İzmir Sempozyumu” 10 Aralık 2022 tarihinde Fuar İzmir’de düzenlenecek.

  • 07 Aralık 2022
  • “Çağlar Boyunca Akdeniz ve İzmir Sempozyumu” 10 Aralık’ta başlıyor için yorumlar kapalı
  • 269 kez görüntülendi.
“Çağlar Boyunca Akdeniz ve İzmir Sempozyumu” 10 Aralık’ta başlıyor

İzmir Arkeoloji ve Toplum Buluşmaları kapsamında “Çağlar Boyunca Akdeniz ve İzmir Sempozyumu” 10 Aralık 2022 tarihinde Fuar İzmir’de düzenlenecek. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin alanında uzman akademisyenleri, sempozyum kapsamında çeşitli konularda katılımcıları bilgilendirecek.

 

Sempozyumun ilk oturumunda Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Eski Yunan Dilleri ve Kültürleri Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Tanrıver, “Akdeniz’de Hellen Dilinin Yayılımı ve Dilin Akdeniz Kültürü’nün Oluşmasına Katkısı” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Aynı oturumda EÜ Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kaan Şenol, “Akdeniz Ticaretinde Amphoraların Yeri”,  Prof. Dr. Gonca Cankardeş Şenol ise “Antik Dönemde Ticari Kontrol Sistemlerine Bir Örnek: Amphora Mühürleri”  konularında katılımcıları bilgilendirecek.

 

Sempozyumun ikinci Oturumunda ise Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Fiziki Coğrafya Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğ Öner ile EÜ Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Fiziki Coğrafya Bilimi Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Kayan, “İzmir Kıyılarının Şekillenmesi ve Jeoarkeolojik Değerlendirmeler” üzerine katılımcıları bilgilendirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı