Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır

Konuya puan ver!

Eğer facebook hesabım çalındı diyorsanız veya diğer bir deyişle hesabınız hacklendiyse basit birkaç yönergeyi takip ederek çalınan facebook hesabınızı geri almanız mümkün. Şifre çalmak günümüzde kullanılan üç boyutlu güvenlik önlemleriyle her ne kadar zorlaşsa da alternatif yöntemler kullanılarak şifreniz hiç öğrenilmeden dahi değiştirilebiliyor. Bu sebeple hesabınızı farklı bir kişiye çaldırdıysanız aşağıdaki yönergeleri izleyin.

İlgili Makale : Facebook Şifre Kırma ( Güvenlik )

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

İlk olarak Facebook Hacked servis sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın. Açılan sayfada ‘Hesabım Farklı Bir Kişinin Eline Geçti’ butonuna tıklayın.

Karşınıza yeni bir sayfa açılacak ve sizden giriş bilgileriniz talep edilecektir. Tam olarak isminizi, kişisel telefon numaranızı ve diğer bilgileri paylaşın.

Sonra facebook verdiğiniz bilgilerle eşleşen kullanıcıları arar. Hesabınızı hâlâ göremiyorsanız, girdiğiniz bilgilerden başka bir şey girmeyi deneyin. Hesabınızı görünceye kadar farklı denemeler yapmaya devam edin ancak tutarlı olmasına da dikkat edin.

(Örneğin ilk olarak telefon numaranızı girdiyseniz ve hesabınızı bulamadıysanız, Facebook’u kullandığınız e-postanızı veya kullanıcı adınızı girmeyi deneyin.) Çoğu zaman e-postanızı kullanmanın en akıllıca yöntem olacağı düşünülmektedir.

Ardından ‘Ara’ butonuna basın.

Hatırladığınız son parolayı ilgili alana girmeniz hesabınızı geri alabilmek için yapacağınız en kritik işlemlerdendir, bu nedenle bu işlem üzerine biraz düşünüp kullandığınız en son şifreyi ilgili alana girmeniz değerlendirme ekibine sunmanız için eşsiz bir kanıt olacaktır.

2. Adım

Basitçe bir denklem kurulacak olursa şuan yani 2’inci adımda işlemin en zor kısmıyla karşılaşacaksınız, ancak sizin için bu adımın çok zorlayıcı olmayacağını da söyleyebiliriz.

Bu aşamada hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Tabiki mevcut şifreyi bilmediğinden dolayı giremeyeceksin yalnızca hatırladığın son şifreyi girmen gerekiyor. Genellikle hesabın çalınmadan önce kullandığın şifreyi bu aşamada paylaşman en kesin çözümü vermektedir ancak bazı kişiler şifre kaydetme özelliklerinden yararlanmalarından dolayı karışık şifreler oluşturduktan sonra bu şifreleri hatırlayamayabiliyor. Bu gibi bir durum sizin için de geçerliyse tarayıcı ayarlarınızdan kaydedilen şifreler kısmına gidin ve kayıtlı şifrenizi görün.

3. Adım

Karşına şifrenin hatalı olduğuyla ilgili bir ekran çıkacaktır. Şifreni sıfırlamak için ‘şifre sıfırla’ butonuna dokun.

4. Adım

Karşınıza E-posta ve telefonun bilgilerinizin olduğu bir sayfa çıkacak ancak acemi bir hacker ile karşı karşıya değilseniz muhtemelen bu bilgiler değiştirilmiştir. Hemen aşağıda bulunan ‘Bunlara erişimin yok mu?’ bağlantısına tıkla.

5. Adım

Hesabını neredeyse geri almak üzeresin. Karşına çıkan sayfada birincil e-posta adresin istenecektir eğer halen hesabının bağlı olduğu mail adresine erişimin varsa mutlaka bu mail adresini ilgili alanda belirtmen gerekir. İlgili mail adresini de belirttikten sonra işleme devam et.

6. Adım

Facebook destek ekibi yapmak istediğin değişiklik ile ilgili bir inceleme yapacaktır. Yaklaşık olarak 24 saat içerisinde sonuca ilişkin bir mail alacaksın ancak şunu söyleyebiliriz hesabına ilişkin paylaştğın bilgiler tutarlıysa hesabını mutlaka geri almış olacaksın.

Yorum yap