Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi Axis İstanbul AVM'de açılıyor

Çanakkale Destanı’nın 107.

  • 20 Aralık 2022
  • Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi Axis İstanbul AVM'de açılıyor için yorumlar kapalı
  • 224 kez görüntülendi.
Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi Axis İstanbul AVM'de açılıyor

Çanakkale Destanı’nın 107. yılında çok özel bir etkinliğe imza atan Axis İstanbul AVM, Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi’ni ziyaretçileriyle buluşturuyor. 23 Aralık’ta açılacak olan sergide, havada çarpışmış kurşunlardan, asker saatlerine, top mermilerinden içinde kurşun geçmiş cep saatine kadar birçok eser sergilenecek.  

 

Vatan Caddesi ile E5’in kesiştiği noktada, Bayrampaşa Metro İstasyonu’nun hemen yanında bulunan Axis İstanbul AVM, Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı ordusunun dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı Çanakkale Destanı’nı çok özel bir etkinlikle anıyor. Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi, 23 Aralık’ta Axis İstanbul ziyaretçileriyle buluşuyor. 

 

Havada çarpışan kurşunlar 

Çanakkale Destanı’nın 107. yılında günümüze kalabilmiş orijinal harp malzemelerinin sergilendiği etkinlik, büyük zaferin izlerini Axis İstanbul AVM ziyaretçileriyle buluşturuyor. Etkinlikte 1. Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı ve 500 binden fazla insanın hayatını kaybettiği Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan havada çarpışmış kurşunlarından asker saatlerine, top mermilerinden içinde kurşun geçmiş cep saatine kadar birçok orijinal obje sergileniyor.  

 

23 Ocak’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Axis İstanbul AVM 1. Katında bulunan sergi ve fuaye alanında 23 Ocak 2023 tarihine kadar ücretsiz olarak görülebilecek sergide top, tüfek, kılıç, dürbün, tabanca mermileri ve bu mermilere ait kovanlar, fotoğraf makineleri, palaskalar, pusulalar, madalyonlar, Türk askerlerine ait tabak, çatal kaşık, yiyecek kapları ile sabunlar, tütün keseleri ve mataraların yanı sıra Çanakkale Savaşı dönemine ait orijinal fotoğraf ve dergiler yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı