Çerçevesiz Ekrana Sahip Ulefone Mix Geliyor!

Konuya puan ver!

Akıllı telefon üretiminin giderek hızlandığı ve pazara çok sayıda markanın girdiği şu dönemlerde firmalar artık kullanıcıların yorumlarına göre telefon üretimlerine başladı. Bilindiği üzere son zamanlarda en çok çerçevesiz ekrana sahip telefonlar moda oldu ve bu telefonların da sayısı bir hayli arttı.

Çerçevesiz ekranlı telefon üretimi yarışına giren büyük firmalara rakip olarak şimdi pazarda adını duyurmak isteyen üreticiler de eklendi. Buna göre firmaların şu anki en büyük amacı cihazı en çerçevesiz ekran haline getirmek ve özgün bir tasarıma sahip olarak telefon üretimini yaprak satış rekorlar kırmaktır. Buna göre rekabetin kızıştığı şu dönemlerde Ulefone firması adeta bende varım dedi.

Git gide artan çerçevesiz ekranlı telefon yarışına yeni bir alternatif firma olan Ulefone’da katıldı. %90.2’lik bir ekran gövde oranına sahip olan telefon bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük ekran gövde oranına sahip.

Geçtiğimiz yıl Xiaomi önderliğinde Mi Mx modeli ile çerçevesiz ekran yarışını özgün bir tasarımla başlatmış ve kullanıcıların beğenisini toplamıştı. İlk çerçevesiz ekranlı telefonu üreten Xiaomi çerçevesiz ekranlı telefon piyasasını açmış oldu.

İlerleyen zamanlarda ise çerçevesiz ekranlı telefon üretimine Samsung,LG ve Apple gibi şirketlerinde katılmasıyla çerçevesiz ekranlı telefon yarışı kızıştı. Ulefone ekran gövde oranını %90.2’ye kadar olan telefonunun görselini yayınladı. Çerçevenin tamamen kalkmasıyla bu yarış sona erecek fakat çeşitli sensörler ve kameradan dolayı şuan bunu gerçekleştirmek mümkün gözükmüyor.

Özgün Tasarıma Sahip

Ulefone daha önceki telefonlarında özgün tasarımlı değildi daha çok büyük firmalardan esinlenerek telefonların tasarımlarını o şekilde belirliyorlardı. Ancak bu sefer durum farklı yeni çıkacak olan telefonun %90.2’lik ekran gövde oranına sahip olmasının dışında özgün bir tasarımla geliyor. Yeni piyasaya çıkacak olan telefonun modeline MIX adı verildi.

Bir diğer dikkat çeken özelliği ise ön kamerasının sağ alt tarafta bulunması, kameranın sağ altta bulunmasının sebebi ise elbette ekran gövde oranını arttırmak. Ön kamerayı yüzde 50 oranında küçültmek için ise özel bir balıklens kullandığını belirtiyor. Ekran gövde oranın dışında ekran kalitesi ve dokunmatikte oldukça iddialı olacağını belirtiyor. Ulefone MIX Ekim ayında ön siparişe açılacak.

Yorum yap