Teknoloji ve Haber Sitesi

Chp Fethiye İlçe Başkanı Demir: “Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız!”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı ‘nın 99.

  • 30 Ağustos 2021
  • 192 kez görüntülendi.
Chp Fethiye İlçe Başkanı Demir: “Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız!”
Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı ‘nın 99. yıl dönümü dolasıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  CHP Fethiye İlçe Başkanı Demir: “Gururluyuz, onurluyuz!  Büyük Türk milletinin fertleri olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutluyoruz.
 
30 Ağustos, ‘her safhasıyla düşünülmüş’ Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı tarihtir.  30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” emrini alan kahraman Türk ordusunun, emperyalist güçleri ve yerli işbirlikçilerini hezimete uğrattığı, topuna, makineli tüfeğine, motorlu araçlarına, uçağına güvenen düşmanı süngü hücumuyla denize döktüğü gündür.
Bir asır önce “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla harekete geçen, vatan toprağı için kanıyla, canıyla mücadele eden Türk’ün hür olma iradesine zincir vurulamayacağını, tüm dünya öğrenmiş oldu.  Bu cennet vatan, kolay kurtarılmadı.  İnsanüstü çabalar sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı.  Bu yüzden vatan, toprak ve hudut, bizler için namustur!  Dününü bilmeyen, geçmişinden ders almayanlar, geleceği inşa edemez.
Sorumluluğumuzun, yükümüzün farkındayız.  Emanet aldığımız Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sonsuza dek sahip çıkacağız.  Türkiye’mizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefinden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz.  Taliban’laşmayı engelleyenin, din ve vicdan özgürlüğünün güvencesinin, laiklik ilkesi olduğunu asla unutmayacağız.  Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, onurumuzu, geleceğimizi, kısacası her şeyimizi borçlu olduğumuz Büyük Önder Atatürk’ü, Milli Mücadele kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum. Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!  Yaşasın Mustafa Kemal Paşa! “ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ