CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Köyceğiz’de

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Köyceğiz CHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol ile birlikte Köyceğiz’de Yangın Bölgesini Ziyaret Etti  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay Köyceğiz’de yangın bölgesini ziyaret etti.

  • 12 Ağustos 2021
  • CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Köyceğiz’de için yorumlar kapalı
  • 541 kez görüntülendi.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Köyceğiz’de

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Köyceğiz CHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol ile birlikte Köyceğiz’de Yangın Bölgesini Ziyaret Etti

 Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay Köyceğiz’de yangın bölgesini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette ev sahipliğini Cumhuriyet Halk Partisi Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Altay, yangın bölgesinde incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi ve  Yangın söndürme ve soğutma  ekipleri ile görüştü .  

Chp grup Başkan vekilinin Afet bölgesi ilan edilen Köyceğiz ziyaretine  ilişkin olarak konuşan CHP Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol: ” Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay, Köyceğiz’de yangın söndürme ve soğutma çalışması yapılan mevkiiilerde bizzat inceleme yapmış ve yangından zarar gören vatandaşımızlarımız ile orman köyülülerimizin taleplerini bizzat dinlemiştir. Biliyorsunuz Köyceğizde yangınlar Yayla Köyü ve Otmanlar  mevkii olmak üzere bir kaç mevkide halen devam etmektedir.Grup Başkan vekilimiz ormanlık alanlarda halen devam eden yangın hakkında bizlerden de  bilgi aldı. Köyceğizde Yangının  başladığı 28-07-2021 tarihinden bu yana  yangının söndürülmesi ve yerleşim yerlerine sıçramaması İçin Yangın söndürme ekiplerimiz  ve halkımızla birlikte insanüstü bir gayret gösterdik. Yangın başladığımdan beri Köyceğiz halkı , gönüllülerimiz , Büyükşehir itfaiye ekiplerimiz ile birlikte adeta kenetlendik ve milli mücadele ruhu ile bir ağaç daha yanmasın diyerek yoğun bir mücadele sarfettik.Ancak havadan ve karadan yapılan tüm müdahalelere ve tüm çabamıza rağmen  ormanlık alanlarda  yangın halen devam ediyor ve Köyceğizde yaklaşık 12.000 hektarlık ormanlık alan ve bir kısım tarımsal araziler yanarak zarar gördü. Grup Başkan Vekilimiz Engin Altay  yöre halkımıza  geçmiş olsun dileklerini ileterek ,yangında   zarar gören yöre halkımızın görüş , öneri ve taleplerini dinledi. Kendilerine ziyaretlerinden ötürü çok  teşekkür ediyoruz .Cumhuriyet Halk Partisi  örgütü olarak halkımızın yaralarını birlikte saracağımıza  olan inancımız tamdır. Zoru başaracağız ormanlarımızla birlikte halkımızın umutlarını  da tekrar yeşerteceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı