Chp’li Atay, Yeni Adli Yıl İçin Mesaj Verdi

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av.

  • 01 Eylül 2021
  • Chp’li Atay, Yeni Adli Yıl İçin Mesaj Verdi için yorumlar kapalı
  • 534 kez görüntülendi.
Chp’li Atay, Yeni Adli Yıl İçin Mesaj Verdi

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, yeni adli yılın başlaması ile ilgili konuştu. Başkan Atay, tam bağımsız yargının işleyeceği bir yıl temennisinde bulundu.
2021-2022 adli yıl açılış töreni ile birlikte yeni adli yıl resmen başladı. CHP’nin avukat olan Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay da yeni adli yılın başlamasına ilişkin açıklamada bulunarak şunları söyledi:

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER DEMOKRASİ TEMEL HEDEFİMİZDİR”
“Güzel ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi krizden çıkabilmesi ancak “adil” ve “hakça” bir düzenin kurulması ile mümkündür. Memleketimize evrensel insan haklarına ve Atatürk ilke ve devrimlerine dayalı güçlendirilmiş parlamenter demokrasiyi getirmek temel hedefimizdir.”
“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE DAYALI DEMOKRATİK YÖNETİM CHP İKTİDARINDA GELECEKTİR”
“Bu amaç doğrultusunda; ‘hak, hukuk, adalet’ şiarı ile çıktığımız iktidar yürüyüşümüzde hukukun üstünlüğüne dayalı gerçek demokratik yönetim, CHP iktidarında gelecektir. Tam bağımsız yargının işleyeceği, liyakat ve hakkaniyete dayalı hakim-savcı atamalarının yapılacağı, savunmanın iktidar tarafından yok sayılıp ötekileştirmeyeceği güne dek çalışacağız ve kadim uygarlıklar beşiği Anadolu’yu özlediği yönetime kavuşturana dek var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”
“HAK, HUKUK, ADALET İSTEYEN TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YENİ ADLİ YILINI KUTLUYORUM”
CHP’li Atay son olarak, “Bu anlayış ve düşüncelerle “yeni adli yılın” bütün hukukçularımıza, adliye çalışanlarımıza ve hak, hukuk, adalet arayan herkese, dilediğimiz ve özlemini duyduğumuz yönetimi getirmesi istemiyle yeni adli yılını kutluyorum.” ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı