CHP’li Ecevit Keleş Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş,  Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarını dinledi.

  • 12 Eylül 2021
  • CHP’li Ecevit Keleş Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarını dinledi için yorumlar kapalı
  • 429 kez görüntülendi.
CHP’li Ecevit Keleş Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarını dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş,  Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarını dinledi. Başkan Keleş, büyük bir sıkıntı haline gelen ihalesi yapılan ancak bir yılı aşan süredir tamamlanamayan “Unkapanı Çevre Düzenlemesi ve Yeraltı Şadırvanı Yapım İşi” projesi hakkında konuştu. 
 
CHP Sakarya İl Başkanı Keleş, konuya ilişkin açıklamasında: “Sakarya’da Büyükşehir tarafından 24.07.2020 tarihinde ihale edilen Unkapanı Meydanı’nda esnafımızın sorunlarını İl Yönetim Kurulu üyelerimiz İsa Şahinoğlu ve Ayhan Kadanalı ile beraber dinledik. 
 
PARANIZ YOKSA NİYE İHALEYE ÇIKIYORSUNUZ
 
Yapılan işi kontrol ettik, 6 ay içerisinde bitirileceği söylenen meydan tam 1 yılı aşkın bitirilemedi. Bu gidişle aylar sonra belki bitirilebilir. 
Niye acaba?
1-Para bitmiştir. 2-Para bitmiştir. 3-Para bitmiştir. 
Esnaf mağdur, minibüsçüler mağdur, en önemlisi halk mağdur. Bu işi biran önce bitirinde vatandaş mağdur olmasın.   Paranız yoksa niye ihaleye çıkıyorsunuz. 
FİRMA SAHAYI TERK Mİ EDİYOR?
Aldığımız duyumlara göre Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Firma ile olan fesih kararı tescillendi. Raporlar tutuldu. Önümüzdeki hafta İhaleyi alan Firma sahayı terk edecek. Bölge esnafı 1 seneden beri mağdur. Yeni ihale ne zaman olacak belli değil. Buradaki işin bitmesi yeni ihale sonrası en az 3 ay. Önümüz kış ve pandemi. Milletin aklıyla göz göre alay etmek, hemde bu milletin parasını savurmak en büyük kul hakkıdır. 
 
SİZLERİ YÖNLENDİRENLERİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN
 
Bu proje çok acil olmamakla birlikte hiç gerekli olmayan bir proje idi. Ben sadece Sayın Ekrem Yüce’ye diyorum ki sizleri yönlendirenleri tekrar gözden geçirin. Onlar sizleri birazda şehrin acil yapılması gereken işlerine yönlendirsinler.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı