CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla CHP teşkilatı tören düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon il ve ilçe teşkilatları ile Belediye Başkanları, Cumhuriyet'in 98.

  • 10 Eylül 2021
  • CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla CHP teşkilatı tören düzenledi için yorumlar kapalı
  • 509 kez görüntülendi.
CHP’nin 98. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla CHP teşkilatı tören düzenledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon il ve ilçe teşkilatları ile Belediye Başkanları, Cumhuriyet'in 98.yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
 
CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İstanbul'un Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçe teşkilatları, ilçe başkanları, parti temsilcileri ve CHP'liler katıldı.
 
CHP İl Başkanlığınca Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, çelenk sunumuyla başlayan programda konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Bizlere bu cennet vatanı ve Türkiye Cumhuriyetini emanet eden Atam, senin açtığın yolda korkmadan, yılmadan, senin ışığında hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim, aklımızdan düşüncelerini, kalbimizden sevgini sildirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
 
Başkan Hacısalihoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “98 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla çıkan aziz milletimizin yaşadığı o heyecan hala yüreğimizde yaşıyor. O ateşin simgesi olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu ilkelerine sadık olarak, Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerlerle, aydınlık, çağdaş bir Türkiye mücadelesine devam etmektedir. Biliyoruz ki, içinde bulunduğumuz bu zor zaman, 98 yıl öncesinden daha zor değil. Bu inançla, CHP’nin her üyesi, dün olduğu gibi bugün de, Cumhuriyet ideali ve değerleri için çalışmaktadır. Biz herkesin özgür, mutlu ve refah içerisinde yaşadığı Türkiye kurulması hedefine de hep birlikte mutlaka ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün örgütümüzü kutluyor, bu büyük örgütün hak ettiği iktidara en yakın sürede ulaşmasını diliyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı