Çift Ekranlı YotaPhone 3 Geliyor!

Konuya puan ver!

Günümüz de pek çok firma akıllı telefon üretiyor ancak aslında hiç bir birbirinden farklı değil. Sadece RAM, bellek, görüntü kalitesi, kamera çözünürlüğü, batarya gücü vb. gibi özellikler değiştirilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Peki hayatınız da hiç çift ekranlı telefon gördünüz mü? Görmediyseniz çift ekranlı YotaPhone 3 geliyor.

YotaPhone modelini daha önce hiç duydunuz mu? Duymadıysanız bile YotaPhone 3 modelini mutlaka incelemeniz gerekmektedir. Çünkü aklınıza bir telefon getirin hem ön kasası hemde arka kasası ekran yani cihazda çift ekran var. Şu anda ”o nasıl oluyor” dediğinizi Andro Habere ekibi olarak duyar gibi olduk ancak korkmanıza ya da şaşırmanıza gerek yok cihaz normal özelliklere sahip ve çift ekranlı özelliktedir.

YotaPhone 3 Teknik Özellikleri

Çift ekranı ile basının sürekli olarak gündemine getirmiş olduğu akıllı telefonları arasında yer alan YotaPhone 3 5,5 inç ekran büyüklüğünde piyasaya çıkacak. Cihazın ekranı 1080p Samsung’a ait AMOLED ekrandır. Batarya gücünün 3.300 mah olduğunu öğrendiğimiz YotaPhone 3’in bataryası normal denilebilecek özellikte söylenebilir. Cihazın kamera özelliğine baktığımızda ise arka kasasında 13 MP çözünürlükte ve ön kasasında 12 MP çözünürlükte bir kamerası bulunmaktadır.

YotaPhone 3 cihazında her telefonda bulunduğu gibi parmak izi okuyucusu var olmak ile beraber cihazın çift sim kart desteği ile sunulması beklenmektedir. Peki RAM ve bellek durumu nedir. İnternete YotaPhone 3 hakkında sızan bilgilere bakıldığında cihazın 4 GB RAM’a sahip olacağı ve depolama hafızasının ise 64 GB olacağı belirtilmetkedir. Tabi depolama hafızasının harici kart ile artırılabileceği tahmin ediliyor.

Peki YotaPhone 3 modelinin çift ekranı nasıl olacak. Arkadaşlar aklınıza abes modeller gelmesin normal arka kasasında ve ön kasasında cihazın ekranı bulunuyor ve görünüş olarak bir harika diyebiliriz. Cihazın Eylül ayı gibi Çin Halk Cumhuriyetinde ve kısa süre sonra da Rusya Federasyonunda satışa sunulması bekleniyor. ABD’ye ve diğer satış yapılması beklenen ülkelerde satılacağı bilinmiyor. YotaPhone 2 modeli bazı sıkıntılardan dolayı ABD’ye götürülememişti.

YotaPhone 3 modelinin satış fiyatı ise 600 dolar olduğu belirtildi. Şu an için cihazın satış rakamları nasıl olacak bilinmiyor ancak yapımcı satış sayısının iyi olacağını bekliyor.

Yorum yap