Cisco Webex'ten, daha esnek hibrit çalışma için yeni entegrasyonlar

Cisco, iş birliği platformu Webex ile Apple teknolojileri arasındaki iş birliğinin yansıması olan yeni entegrasyonlar, hibrit çalışmayı daha esnek hale getiriyor.

  • 15 Aralık 2022
  • Cisco Webex'ten, daha esnek hibrit çalışma için yeni entegrasyonlar için yorumlar kapalı
  • 159 kez görüntülendi.
Cisco Webex'ten, daha esnek hibrit çalışma için yeni entegrasyonlar

Cisco, iş birliği platformu Webex ile Apple teknolojileri arasındaki iş birliğinin yansıması olan yeni entegrasyonlar, hibrit çalışmayı daha esnek hale getiriyor. Sektörde ilk olan özellikleri ile Mobil Kamera Paylaşımı ve Süreklilik Kamerası entegrasyonları, farklı sektörlerde daha verimli bir hibrit ve uzaktan çalışma ortamı sağlıyor.

 

Cisco, iş birliği platformu Webex ile Apple teknolojileri arasındaki işbirliğinin yansıması olan ve hibrit çalışmayı daha esnek hale getiren yeni entegrasyonları duyurdu. 

Giderek daha fazla işletme uzun vadeli hibrit çalışma stratejileri oluştururken, Cisco Webex de ofis içi, uzaktan ve hibrit çalışanların ihtiyaç duyduğu kullanımı kolay iş birliği araçlarını sunuyor.

İlk entegrasyon olan Mobil Kamera Paylaşımı, iPhone ve iPad kullanıcılarının Webex Meetings mobil uygulaması aracılığıyla arka veya ön kameradan içerik paylaşmalarına ve gördükleri içerik üzerine açıklama eklemelerine olanak tanıyor. Yeni nesil video konferans ile kullanıcılar toplantılarında gerçek zamanlı olarak yazı yazabiliyor, çizim yapabiliyor ve şekiller ekleyebiliyorlar. Sektörde bir ilk olan bu yenilik, Apple cihazlarının yüksek kaliteli video yakalama özelliklerinden yararlanarak daha etkin bir çalışma ortamı sağlıyor.

 

Mühendisler için alanda kullanım kolaylığı

Bu yeni entegrasyonun kullanım alanı bununla da sınırlı değil. 

Mimarlar, mühendisler veya inşaat sektörü çalışanları, statik görüntüler veya ekran görüntüleri göndermek yerine şantiyedeki ilerlemeyi gerçek zamanlı olarak müşterileriyle paylaşabiliyorlar. Bir başka potansiyel kullanım alanı da bir teknisyenin fabrikadaki, veri merkezindeki veya sahadaki ekipmanı bir yardım merkezine göstererek canlı yayında talimatlarını aktarabilmesi. Uzmanlar her şeyi sanki aynı odada birlikteymiş gibi net biçimde görebiliyor ve tam olarak nerede düzeltme veya değişiklik yapılması gerektiğini ekranda not edebiliyorlar. 

 

Karmaşık ekipman ihtiyacı ortadan kalkıyor 

macOS Ventura’daki yeni bir özellik olan Apple’ın Süreklilik Kamerası ise Mac müşterilerinin iPhone’larını web kamerası olarak kullanmalarına olanak sağlıyor. Webex kullanıcıları iPhone’daki kamera sistemini kullanarak Center Stage, Portre modu ve Studio Light gibi güçlü video efektlerinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca Webex, macOS Ventura’da karmaşık ekipmana ihtiyaç duymadan bir tepe kamerası gibi işlev görerek, kullanıcının yüzünü ve masasını aynı anda gösteren, demolar, eğitici videolar, kâğıt üzerinde çizim ve daha fazlasını oluşturmak için harika bir özellik olan Desk View özelliğini de destekliyor.

 

Daha verimli uzaktan çalışma olanağı

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru da yeni entegrasyonların farklı sektörlerden profesyonellere daha verimli bir hibrit ve uzaktan çalışma imkânı sunduğunu belirterek şöyle dedi: “Uzaktan ve hibrit çalışma tüm dünyada giderek yaygın hale geliyor. Bu da ofiste, evde veya herhangi farklı bir yerde sorunsuz bir şekilde çalışmak için farklı cihazları kullanma yetkisine sahip olmayı gerektiriyor. Webex’in en son iş birliği çözümleri, çalışanları daha fazla seçenekle buluştururken ofisin ötesinde yetkilendirmeye yönelik bir başka adımı ifade ediyor. Bu entegrasyonlar, Webex’in iş birliğini daha da kolay hale getirme konusundaki kararlılığının da bir kanıtı. Apple teknolojileriyle yapılan bu iş birliği ve hibrit çalışanlara sunduğu seçenekler, Apple iPad için Webex, Webex cihazlarında Apple AirPlay  ve Apple CarPlay için Webex Meetings gibi daha önceki duyurular ile yıl boyunca yakalanan ivmenin üzerine yenilerini ekliyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı