Çukurovalı Çocuklar Yoga Eğitimini Çok Sevdi

Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde yoga zamanı.

  • 17 Ekim 2022
  • Çukurovalı Çocuklar Yoga Eğitimini Çok Sevdi için yorumlar kapalı
  • 275 kez görüntülendi.
Çukurovalı Çocuklar Yoga Eğitimini Çok Sevdi

Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde yoga zamanı. Belediye bünyesindeki tüm kreşlerde miniklere yönelik yoga ve meditasyon eğitim programı başlatıldı. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak, yeniliğe açık, ahlaklı, zeki, düşünen ve yaratıcı çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen Çukurova Belediyesi, “Ağaç yaşken eğilir” düşüncesiyle kreşlere yoga derslerini de ekleyerek, sosyal ve eğitim hayatlarında başarılı olacak nesillere teknikleri şimdiden aşılıyor.  

 

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri, bedenen, ruhen ve zihnen güçlü bireyler oluşabilmesi adına kentin çocuklarına hizmet vermeye devam ediyor. Tesisler Müdürlüğü’nün hazırladığı eğitim programı çerçevesinde, tüm semt kreşlerinde yoga eğitimleri başlatıldı.

 

Eğlenceli geçen ders saatleriyle çocuklara yoganın müzik, dans, hikaye ve oyun teknikleri kullanılarak hem daha etkin bir şekilde öğrenmeleri, hem de keyifli anlar yaşamaları sağlanıyor. Sahaja Yoga yöntemiyle verilen derslerde, 3 ila 5 yaş arasındaki kreş çocuklarının içlerindeki enerjiyi keşfetmeleri ve bunu yaparken de doğru kullanmalarının yollarını öğreniyor. Sınıflarda uygulamalı olarak gerçekleşen motivasyon ve yoga eğitimlerinde, çocuklar kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor. İleri yaşlarda başlayacakları okul hayatlarına ciddi bir hazırlık olarak görülen bu uygulamada minikler, doğa ve insan sevgisini anlamaya çalışırken, evrensel yoga teknikleriyle daha güçlü iletişim kurmayı, kolektif hareket etmeyi, motivasyonlarını kontrol etmeyi, odaklanma ve yaratıcı düşüncelerini geliştirmeyi, vücutlarının farkına varmaları sağlanırken, her türlü yaşayacakları kaygı durumlarıyla da baş etmenin formüllerini öğreniyor.

 

Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde çocuklar için ders veren Yoga ve Meditasyon eğitmeni Özkan Dinçer, her hafta düzenli olarak bir kreşte çocuklarla buluştuklarını anlatarak, çok faydalı ve eğlenceli eğitim zamanları geçirdiklerini, ailelerden ve kreş öğretmenlerinden çok güzel geri dönüşler aldıklarından dolayı ayrıca mutlu olduğunu belirtti. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı