Cyberwise ve Turkcell’den Stratejik İş Birliği

Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan Cyberwise, özel sektör ve kamu kurumlarıyla iş birliğine ve onların bilgi güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

  • 10 Eylül 2021
  • Cyberwise ve Turkcell’den Stratejik İş Birliği için yorumlar kapalı
  • 705 kez görüntülendi.
Cyberwise ve Turkcell’den Stratejik İş Birliği

Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan Cyberwise, özel sektör ve kamu kurumlarıyla iş birliğine ve onların bilgi güvenliğini sağlamaya devam ediyor. Cyberwise ile Turkcell arasında Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin de dahil olduğu bir iş birliği anlaşması imzalandı. Yapılan anlaşma ile Türkiye’nin lider şirketi Turkcell, geliştirilmesinde önemli katkılarının bulunduğu, Cyberwise’ın yenilikçi risk ve zafiyet yönetimi ürünü Bizzy’yi kullanacak.

 

Siber güvenlik sektörünün iki öncü firması Biznet ve Securrent’in birleşmesiyle doğan ve sektörün önemli oyuncularından Innovera’yı da bünyesine katarak, ülkemizin lider siber güvenlik markası haline gelen Cyberwise, kamu ve özel sektör iş birliklerine hız kesmeden devam ediyor. Cyberwise, Turkcell ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin de dahil olduğu bir iş birliği anlaşması imzaladı. Hayata geçirilen bu iş birliği kapsamında; Türkiye’de telekom sektörünün lideri Turkcell, Cyberwise’ın bilgi güvenliğindeki geniş güvenlik denetimi ve sızma testi uzmanlığı ile yazılım geliştirme kabiliyeti sayesinde risk ve zafiyet yönetimini mümkün kılan Bizzy ürününü kullanacak. 

 

Türkiye’ye değer katan teknolojilere katkı sağlama misyonuyla hareket eden Turkcell, Bizzy’nin geliştirme ve test aşamasında da Cyberwise’a sağladığı geri bildirimlerle ürünün geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı. Turkcell, “Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21”de gerçekleştirilen imza töreniyle hayata geçirilen iş birliğiyle Bizzy ürününü yeni çıkan SDLC (Software Development Life Cycle) modülü de dahil olmak üzere tüm modülleri ile birlikte ilk kullanan ilk şirket oldu. 

 

Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu, Turkcell Siber Güvenlik Direktörü Dr. Emin İslam Tatlı ve Türkiye Siber Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alparslan Kesici’nin katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninin ardından Aret Kıllıoğlu yapılan anlaşma ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Siber güvenlik sektöründe bir Türkiye markası olarak ulusal siber güvenliğimize hizmet edecek özgün ürünleri geliştirmeye ve yatırımlarımızı bu yönde yapmaya devam ediyoruz. Bu ürünlerden zafiyet ve risk yönetim platformumuz Bizzy, kamu ve özel sektörde birçok kurum tarafından kullanılıyor. Ürünün geliştirilme aşamasında Turkcell’in çok değerli katkıları oldu. Ortaya oldukça başarılı bir ürün çıktı. Türkiye’nin en değerli kuruluşlarından biri olan Turkcell’in de zafiyet ve risk yönetimi konusunda Cyberwise’a güvenerek Bizzy ürünümüzü kullanması bu başarıyı kanıtlıyor.   Milli siber güvenliğimizi yerli ürünler ile desteklemenin yanı sıra uluslararası standartlarda geliştirdiğimiz teknolojilerin global siber güvenlik pazarında da rekabetçi ürünler arasında yer alması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” 

 

Turkcell Siber Güvenlik Direktörü Dr. Emin İslam Tatlı ise, Cyberwise ile yapılan anlaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Turkcell olarak yıllardır “Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalsın” prensibiyle çalışıyoruz. Pandemiyle birlikte büyük bir ivme kazanan dijital dönüşüm, bilgi güvenliğine verdiğimiz önemin ne kadar doğru bir strateji olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu kapsamda siber güvenlikte zafiyet ve risk yönetimi için Türkiye’nin en güçlü siber güvenlik firmalarından Cyberwise’ın, geliştirilmesine de fikir alışverişi yoluyla katkıda bulunduğumuz ürünü Bizzy’nin, en doğru tercih olduğuna eminiz.” 

 

Yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde yürütülen Siber Güvenlik Kümelenmesi de, Turkcell ve Cyberwise iş birliği imza töreninde katılımcılar arasındaydı. Türkiye Siber Kümelenmesi Genel Koordinatörü Alparslan Kesici ise, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla kurduğumuz Siber Güvenlik Kümelenmesi ile 2018 yılından bu yana siber güvenlik sektöründe önemli iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlıyoruz. Bu kapsamda Cyberwise ve Turkcell iş birliğini de, Türkiye’de siber güvenlik sektörünün standartlarını yükseltecek ve bilgi güvenliği seviyesini en üst noktalara getirecek bir gelişme olarak görüyoruz. Sektöre değer katacak bu iş birliğine olanak sağlamaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı