Çydd’den Yangın Bölgelerine Destek!

Ülkemizde eş zamanlı yaşanan orman yangınlarını derin bir üzüntüyle takip edildiği bu dönemde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği; şubeleri, üyeleri, gönüllüleri ve destekçileri ile el ele vererek dayanışma çalışmalara başladı.

  • 12 Ağustos 2021
  • Çydd’den Yangın Bölgelerine Destek! için yorumlar kapalı
  • 596 kez görüntülendi.
Çydd’den Yangın Bölgelerine Destek!

Ülkemizde eş zamanlı yaşanan orman yangınlarını derin bir üzüntüyle takip edildiği bu dönemde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği; şubeleri, üyeleri, gönüllüleri ve destekçileri ile el ele vererek dayanışma çalışmalara başladı. ÇYDD, yangın bölgelerindeki mağdur öğrencilere ve ailelerine destek olmak ve doğayı koruma adına “hep birlikte” mücadele edeceğini duyurdu.

ÇYDD Genel Merkez Afet Birimi tarafından yürütülecek saha ve hasar tespiti çalışmaları sonucunda planlanacak faaliyetler doğrultusunda ilk olarak yangından etkilenen bölgelerdeki ailelerin çocuklarına yaygın şekilde (ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite) burs desteğinin verilmesi ve eğitim için gerekli olan teknoloji desteği (bilgisayar, tablet vb.) sağlanacak. Ayrıca yangından etkilenen bölgelerdeki yerel yönetimlerle kurulacak iş birlikleri ile ÇYDD proje ekipleri tarafından sosyal destek ve iyileştirme etkinlikleri yapılacak. Ülke genelinde orman yangınlarının önlenmesi ve yangınlarla mücadeleye hazırlık konusunda farkındalık kazandırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. ÇYDD Genel Merkez ve Şubeleri tarafından yapılan tüm eğitim projelerine küresel ısınma, iklim değişikliği ve afetlerle mücadele eğitimleri eklenecek.

ÇYDD, yakın dönemde hayata geçireceği bu çalışmalar ile yangın bölgelerinde mağdur olan öğrencilerin yaralarını sarmalarına destek olmayı ve eğitim hayatlarına devam etmeleri için katkıda bulunmayı hedefliyor.

Siz de ÇYDD’nin izinli ve genel bağış hesaplarına www.cydd.org.tr adresi üzerinden ulaşarak “YANGIN” açıklamasıyla birlikte bağış yapabilir, ülkemizin farklı bölgelerindeki yangın mağduru öğrencilerimizin geleceğine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı