Daha Düzenli Bir Telefon için 3 Dosya Yöneticisi Uygulaması

Konuya puan ver!

Telefonumuzu ilk aldığımız günden bugüne indirdiğimiz tüm uygulamalar, medya dosyaları, dökümanlar vb. telefonumuzda belirli değişikliklere ve dosyalara sebebiyet veriyor.

İndirilen uygulama ve diğer dosyalardan doğan bu dosyalar ise uygulamalar telefondan silindikten sonra dahi dosya kirliliğine sebebiyet verebiliyor. Aradığınız dosyaları bulamamanın yanında telefonunuzun ciddi miktarda RAM tüketimi de konu olabiliyor. İşte tam olarak bu noktada dosya yönetimi uygulamaları devreye giriyor.

Dosya yönetimi uygulamalarını gereksiz dosyaları silen uygulamalardan ayıran en önemli özellik ise insan beyni. Evet yanlış duymadınız tam olarak ayırıcı özellik insan beyni yani neyin gerekli neyin gereksiz olduğuna sizin karar verebilmeniz. Örneğin otomatik olarak gereksiz dosyaları silen bir uygulama kullanılmayan bir font dosyasını telefonunuzdan silebilir ancak bir pdf dosyasının her zaman önemi olabileceğine inanır ve dosyaya her hangi bir işlem uygulamaz. Ancak sizin yalnızca dosya ismini görmeniz bile o dosyanın gerekli olup olmayacağını bilmenizi dolayısıyla da gerçek manada bir temizlik yapmanızı sağlayacaktır.

Önerimiz ise öncelikle gereksiz dosyaları silen bir uygulama ile “Örneğin: Clean Master APK” telefonunuzdaki gereksiz dosyaları silmeniz, ardından da aşağıdaki listeden edineceğiniz bir dosya yöneticisi ile telefonunuzun klasörlerini kontrol etmeniz olacaktır.

Android işletim sistemine sahip telefonununuz için kullanabileceğiniz en iyi 5 dosya yönetim uygulamasını şöyle sıraladık;

1. X-plore File Manager

X-plore File Manager‘i listeye sokan en önemli özelliği cloud ile veritabanına dosya yüklemeye imkan vermesi ve eşsiz tasarımı. Oldukça kullanışlı ve basit bir arayüze sahip bu uygulama kategorisindeki diğer uygulamaların da kalitesini markete ilk çıktığı zamandan beri yükseltmişti ve bir standart belirlemişti.

2. File Commander

İlk dosya yönetim uygulamalarından olan File Commander, basit ve işe yarayan bir uygulama. Dosya yöneticisi arayanlar için markete ilk giren uygulamalardan birisi ve üreticileri sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam etmekte. Uygulama oldukça basit ve etkili komutlara sahip.

3. ASTRO File Manager with Cloud

ASTRO dosya yönetim uygulaması, dosya yönetimi yapmanızı sağlamasının yanında telefonunuzun verimliliğini arttırmanıza da olanak sağlıyor. Telefonunuz için bazı düzeltmeleri senkronize şekilde kaydedebilir ve uygulamanın bunları sizin yerinize yapmasını sağlayabilirsiniz. Dosyaları kategorize etme ve senkronizasyon konularında öne çıkan bu uygulama da oldukça kullanışlı dosya yönetim uygulamalarından.

Listedeki üç uygulamada görevini yapan, işinizi yapmanıza oldukça yardımcı olabilecek uygulamalardır. Liste en iyiden en kötüye doğru sıralanmamıştır listedeki üç uygulamada kaliteli uygulamalardır, birisini telefonunuza indirdikten sonra

Yorum yap