Teknoloji ve Haber Sitesi

Dayanç’tan Yoğun Mesai

Belediye Başkan v.

  • 05 Mart 2022
  • 152 kez görüntülendi.
Dayanç’tan Yoğun Mesai

Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç tüm çabamız daha yaşanabilir bir Urla ve vatandaşlarımızın mutluluğu için diyerek sahaya indi. 

 

Mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla buluşan Dayanç, Gülbahçe Mahallesini ziyaret ederek Semt Merkezinde kursiyerler ile biraraya geldi. Ardından köy kahvesinde vatandaşların isteklerini dinleyen Dayanç, "Her mahallemizdeki sorunları biliyor ve bunlar üzerine çalışıyoruz" dedi. Bölgedeki Anaokulunuda ziyaret eden Dayanç, okulun ihtiyaçlarının biran önce giderilmesi talimatını verdi. 

 

ŞEHİT AİLESİ VE KORE GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ 

Başkan V. Dayanç, 1997 yılında Siirt Eruh’ta Şehit olan Mehmet Caner’in ailesini ziyaret etti. Dayanç: “Huzurlu ve güvenli günler geçirebiliyorsak bunlar kahramanlarımızın sayesinde. Sizler bu vatan için, milletimiz için en kıymetli varlıklarınızı şehit verdiniz. Bizlerde sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve her zaman sizlerin yanında olmaya hazırız” dedi. Dayanç, Kore Gazisi Muzaffer Efe’yi de ziyaret ederek “Siz değerli gazilerimize minnet borçluyuz. Ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz” ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ 

Mahalle gezisinin ve Şehit ailesi ziyaretinin ardından ilçede yer alan Hakan Çeken Anadolu Lisesi'ne giden Dayanç, öğretmenler ve öğrenciler ile biraraya geldi. Öğrenciler ile sohbet eden Dayanç, "Sizlere güveniyoruz. Hepiniz ileride önemli makamlarda yer alarak ülkemizin geleceği olacaksınız. Derslerinizi ihmal etmeyin. Çok çalışın, bizler her zaman yanınızdayız" dedi. Öğretmenlerinde isteklerini dinleyen Dayanç, "Eğitim her daim önceliğimiz olmuştur. Okulumuzun ihtiyaçlarını birim müdürlerimizle birlikte not aldık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

YÜZME HAVUZU MÜJDESİ

Dayanç son olarak ilçede yer alan TSYD Yüzme Havuzunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Pandemiden bu yana kullanılmayan tesisi gezen Dayanç, “Böylesi güzel bir tesisin atıl durumda kalmaması gerek. Bu tesisi tekrar canlandırmak, daha güzel bir hale getirilmesi, çocuklarımızın yüzme kursu alacağı, vatandaşlarımızın da hoşça vakit geçirebileceği bir alan olması için Urla Belediyesi olarak elimizden gelini yapmaya çalışacağız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı