Demir: “Borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Akp iktidarını sert bir dille eleştirerek, “Millete borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın” dedi.

  • 15 Eylül 2021
  • Demir: “Borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın” için yorumlar kapalı
  • 529 kez görüntülendi.
Demir: “Borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Akp iktidarını sert bir dille eleştirerek, “Millete borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın” dedi. 
 
KİRA ARTIŞLARI RESMİ ENFLASYON RAKAMINI KATLIYOR
 
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir açıklamasında: “Kiralık ve satılık konut ilanlarının verildiği, bilinen bir internet sitesinin hazırladığı endekse göre son bir yılda kiralar İstanbul'da yüzde 51, Ankara'da yüzde 32, İzmir'de yüzde 31, Adana ve Antalya'da yüzde 50, Mersin'de yüzde 64. Kayseri'de yüzde 54. Konya'da yüzde 34 artmış. Özellikle büyük şehirlerimizde kira artışları resmi enflasyon rakamını katlıyor.
 
ÇİFTÇİNİN MAHSULÜNÜ PARA ETMEZ HALE GETİRDİLER
 
TÜİK'in rakamları ortada. 2003'ten bugüne 120 milyar 419 milyon dolar tutarında, tarım ithalatı yapmışlar. Kendi çiftçisine kanunen taahhüt ettiği parayı ödemeyenler, elin çiftçisine bu parayı vermişler. En son buğday, çavdar, arpa, yulaf, mısır, nohut, mercimek gibi ürünlerde gümrük vergisini, yılsonuna kadar sıfırladılar.
Gübre, ilaç, yem, tohum, mazot fiyatlarının, tarlayı yakıp yıkmasını seyrettiler. Bir de üstüne sıfır gümrükle ithalatın önünü açıp çiftçinin mahsulünü para etmez hale getirdiler. Çiftçi, ‘Hayvanımı besleyemiyorum, kendimi besleyemiyorum’ diye feryat ediyor. 
 
İŞSİZLERİMİZİN SAYISI 8 MİLYON 421 BİN
 
İşten çıkarma yasaklarının Temmuz’da sonlanmasıyla beraber, işsizlik yeniden vites yükseltti. Temmuzda gerçek işsizlerimizin sayısı, 522 bin kişi artarak, 8 milyon 421 bine ulaştı. Üç yılda işsizler ordumuza, 2 milyon 863 bin yurttaşımız eklendi.  Pahalılığı, yoksulluğu, işsizliği, eyyamcı dış politikayı, hayatlarımızdan çıkarmak için, Erdoğan ve çamur ittifakını ilk sandıkta göndermek şarttır. Ülke gündemini değiştirme çabalarınızı bu millet artık yutmuyor. Varsa bir fikriniz, millete borçlanmanın değil, yaşamanın yolunu açıklayın” dedi.
 
 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı