Diyabetli çocuklar ve velilerine seramik atölyesi ile kutlama

Her yıl belirlenen 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Bostanlı’da farklı bir etkinlik ile kutlanacak.

  • 09 Kasım 2022
  • Diyabetli çocuklar ve velilerine seramik atölyesi ile kutlama için yorumlar kapalı
  • 177 kez görüntülendi.
Diyabetli çocuklar ve velilerine seramik atölyesi ile kutlama

Her yıl belirlenen 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Bostanlı’da farklı bir etkinlik ile kutlanacak.

Diyabetli çocuklarımız ile aileleri bu günü, Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü'nde ellerimizi çamura bulayarak birlikte kutlayacak.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü farkındalığını kazandırmak için 13 Kasım Pazar günü diyabetli çocuklar ve  aileleri ile Bostanlıspor Kulübü’nde saat 15.00-16.00 arası “Karşıyaka Sanat Derneği & Bostanlıspor Seramik Atölyesi”nde buluşacaklarını belirten Bostanlıspor Genel koordinatörü Ebru Dıvrak, “Diyabetli çocuklarımızın sosyalleşmesine katkı vermek amacıyla, geleneksel seramiklerin gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevini üstlenmeyi görev edindik. Seramik Eğitmenimiz Seda Soylu çocuklarımız ile velilerine seramik atölyesinde seramiğin tüm aşamalarını gösterecek ve onların el becerilerindeki yeteneklerini ortaya çıkaracak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Kent Meclisi üyesi, Foça Belediyesi Engelli Meclisi Başkanı Nihal Dinçer’in öneri ve çabaları sonucunda,

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Kent Meclisi, Foça Belediyesi Engelli Meclisi, Karşıyaka Sanat Derneği ve Bostanlıspor işbirliği ile hayata geçirilecek. Gelecek yıllara da taşımayı planladığımız bu projede, çocuklar ve aileler seramik üretiminde bulunacak. Seramik eğitmenlerimiz eşliğinde tüm aşamalar bilgilendirilecek ve kendilerine el becerileri kazandırılacaktır. Yapılacak atölyede tüm malzemeler Bostanlıspor tarafından ücretsiz temin edilecektir. Katılım için de her hangi bir ücret alınmayacaktır. Bir sosyal sorumluluk projesidir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı