DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters olarak yangınla mücadele için ihtiyaç malzemelerinin lojistiğini sağlıyoruz

 Küresel bir lojistik firması olan DP World, yerel yönetimlerin, çalıştığı tedarikçi firmalarının, bölge halkının ve çeşitli diğer firmaların desteğiyle birlikte Türkiye’nin güneybatısındaki yangınların yıkıcı etkisini azaltmak için bölgeye ihtiyaç malzemesi taşıyor.

  • 18 Ağustos 2021
  • DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters olarak yangınla mücadele için ihtiyaç malzemelerinin lojistiğini sağlıyoruz için yorumlar kapalı
  • 666 kez görüntülendi.
DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters olarak yangınla mücadele için ihtiyaç malzemelerinin lojistiğini sağlıyoruz

 Küresel bir lojistik firması olan DP World, yerel yönetimlerin, çalıştığı tedarikçi firmalarının, bölge halkının ve çeşitli diğer firmaların desteğiyle birlikte Türkiye’nin güneybatısındaki yangınların yıkıcı etkisini azaltmak için bölgeye ihtiyaç malzemesi taşıyor.  Gönüllü çalışanları ile malzemeleri taşıyan DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters, Milas ve Antalya’da çıkan yangınların yol açtığı tahribattan sonra, afet bölgelerine, yanmaz eldiven, kuru gıda, giysi, küçük ev aletleri, mutfak gereçleri, hayvan yemi gibi kritik malzemelerin ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

 DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters,  Milas Belediyesi, Antalya Belediyesi Bağış Merkezi için gerekli olan bir dizi özel malzemenin bağış kampanyasına öncülük ediyor. Ayrıca DP World ve P&O Ferrymasters tedarikçilerinin bağışları yanı sıra çalışanlarının, bölge halkının ve diğer destek veren firmaların bağışlarını Milas Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bağış merkezlerine teslim etmek üzere gönüllü oldu. Türkiye’nin kuzey batısında Yarımca’da konteyner limanı işleten DP World, ülkeye ve topluma olan bağlılığının bir göstergesi olarak, P&O Ferrymasters’ın lojistik ağı da dahil olmak üzere uçtan uca lojistikte uzmanlığını sunma konusunda elinden gelen gayreti gösteriyor.

 Firmanın Yarımca’da bulunan çalışanları, malzemeleri toplamak ve teslimata yardımcı olmak için kendi zamanlarını gönüllü olarak verirken, bazıları da sahada toplanan ürünlerin teslimatı için güneye gidiyor ve bağışları bölgeye taşıyor.

 DP World Yarımca CEO’su Kris Adams, “Ülke şu anda kendini son zamanların en şiddetli yangınlardan bazılarıyla mücadele ederken buldu. Yangınlar ilk patlak verdiğinde, DP World, bu kahraman çalışanlara ve gönüllülere gerekli ekipman ve bağışların sağlanması için üzerine düşeni yapmaya ve ulaşım hizmetlerini sunma konusunda kararlılık gösterdi. Bugün de yangınlardan etkilenen bölge halkına desteğimize devam ediyoruz. Bu yangınların etkisi ülke geneline yayıldı ve derinden hissedildi. Devlet kuruluşlarının ve daha geniş anlamda iş dünyasının da desteğiyle, bu etkinin en aza indirilebileceğini ve etkilenen tüm bölgelerde hayatın mümkün olan en kısa sürede normale yakın bir hale geleceğini umuyoruz” dedi.

 Güney Avrupa’daki sıcak hava dalgası nedeniyle 28 Temmuz’dan bu yana Türkiye’de yangınlar sürüyor. Yunanistan, İspanya ve İtalya da şiddetli yangınlarla mücadele ediliyor. Sahil şehirlerinin etkilenmesi ve turistlerin güvenli bir yere tahliye edilmesi gerektiğinden, bu felaket Türkiye’nin son on yılda yaşadığı en kötü yangın felaketi.   

 P&O Ferrymasters Yöneticisi Thorsten Runge yorumunda “İnsanlar bizim en önemli varlığımızdır ve P&O Ferrymasters ailesinin Türkiye’nin yangından etkilenen bölgelerindekilere yardımcı olmak için bir araya geldiğini görmekten çok mutluyum. Ana şirketimiz DP World’ün devam eden desteğiyle, P&O Ferrymasters olarak ülkenin bu zor günlerinde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yok” dedi.

 

DP World Hakkında

Tüm dünyada ticaret akışına olanak sağlayan dünyanın her yerinde akıllı uçtan uca tedarik zinciri lojistiği sağlamada lider şirketiz. Kapsamlı ürün ve hizmet yelpazemiz deniz ve iç kısım terminallerinden deniz hizmetlerine ve teknoloji odaklı müşteri çözümlerine kadar entegre tedarik zincirinin tüm halkalarını kapsamaktadır. 

Bu hizmetleri altı kıtadaki 60 ülkede 140 işletmelik birbirine bağlı küresel bir ağ ve büyük ve olgun piyasalardaki önemli varlığımız ile sunuyoruz. Nerede faaliyet gösterirsek gösterelim, yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde ekonomilere ve topluluklara pozitif katkı sağlamak için çalışarak faaliyetlerimize sürdürülebilirlik ve sorumlu kurumsal vatandaşlık katıyoruz.

137 ülkeden 56.000’den fazla çalışandan oluşan özel, çeşitliliğe sahip profesyonel ekibimiz müşterilerimize ve ortaklarımıza rakipsiz değer sunmaya kararlılıkla bağlıdır. Bunu küresel tedarik zinciri boyunca hükümetler, taşıyıcılar, tacirler ve diğer ilgililer ile olan karşılıklı faydaya dayalı ilişkilere ve ortak güven ile devamlı ortaklık temeline inşa edilmiş ilişkilere odaklanarak gerçekleştiriyoruz.

Ekonomiler, topluluklar ve gezegenimiz üzerinde olumlu ve sürdürülebilir etki sağlarken dünya ticaretini bölme ve en akıllı, en etkili ve yenilikçi çözümler oluşturma dijital vizyonumuzu daha da genişletmek için ileriyi düşünüyor, değişimi önceden seziyor ve endüstri lideri teknolojiyi kullanıyoruz.

 DP World Yarımca Hakkında 

Marmara’nın en büyük Konteyner limanlarından biri olarak 46 hektar alana kurulu olan DP World Yarımca limanınn kapasitesi yıllık 1,3 milyon TEU olup halen 500 kişiye istihdam sağlamaktadır.2015 yılında 550 milyon dolar yatırımla hayat geçen DP World Yarımca, İzmit Körfezi’nde amaca yönelik konteyner taşımacılığına hizmet veren ihtisaslaşmış ilk ve tek liman olmasıyla ve en ileri teknolojileri kullanıyor olmasıyla öne çıkıyor.

DP World Yarımca’nın gelişmiş raporlama portalı, müşterilere konteyner sorgulama, rıhtım ve gemi programı, araç randevusu, depo hesaplama, doğrulanmış brüt ağırlık (VGM) ve servis talepleri gibi çeşitli hizmet ve verileri sunmaktadır. Kısa bir süre önce müşteri portföyüne birçok lider LCL firmasını ekleyen terminal, 4.000 m2 kapalı deposu ile tüm Uzak Doğu limanlarından İstanbul’a en hızlı LCL kargo hizmetini sunuyor.

Varlıklarını yenilemeye ve optimize etmeye odaklanması sayesinde, merkezi faaliyet planlaması ve ekipman kontrolü için kullanılan kapı otomasyonu ve varlık yönetimi sistemleri ile terminal operasyonlarında çözümler geliştirdi. Modern limanımız, aynı anda 16.000 TEU’nun üzerinde kapasiteye sahip iki ultra büyük konteyner gemisini verimli bir şekilde hizmet etmesini sağlayan minimum 16m derinliğe ve 922m toplam uzunluğa sahip iki rıhtıma sahiptir. DP World Yarımca’nın müşterileri için tedarik zinciri verimliliği yaratmaya yönelik sürekli iyileştirme felsefesinin bir parçası olarak, tüm Super Post Panamax STS vinçleri, Türkiye’de bir ilk olan uzaktan kumanda sistemi ile donatılmıştır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı