Dr. Hasan Ramiz Parlar’dan 30 Ağustos Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr.

  • 30 Ağustos 2021
  • Dr. Hasan Ramiz Parlar’dan 30 Ağustos Mesajı için yorumlar kapalı
  • 501 kez görüntülendi.
Dr. Hasan Ramiz Parlar’dan 30 Ağustos Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, "30 Ağustos Zafer Bayramı"nın 99. yıl dönümü ile ilglili bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, mesajında "26 Ağustos 1922'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında başlayan Büyük Taarruz’dan 4 gün sonra kazanılan, şanlı milletimizin en önemli destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi ile Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bu zaferle, milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşamakta olan ulusumuz kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bu destan tüm mazlum halklara örnek olmuştur. Milletimiz, şartlar ne olursa olsun bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya duyurmuştur. Bu büyük zaferin ardından geçen 99 yıllık süreçte olduğu gibi  bundan sonra da Cumhuriyetimizin demokratik, laik yapısını sonsuza kadar koruyacağız.
Türk milletinin 30 Ağustos Zafer  Bayramını en içten duygularımla kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı