“Dramda Asla Tercih Edilmiyorum”

Dayı Şov bu Cuma gecesi, çılgın bir haftanın kaosunu unutturmak için bomba gibi konuklarla geldi.

  • 18 Aralık 2021
  • “Dramda Asla Tercih Edilmiyorum” için yorumlar kapalı
  • 559 kez görüntülendi.
“Dramda Asla Tercih Edilmiyorum”

Dayı Şov bu Cuma gecesi, çılgın bir haftanın kaosunu unutturmak için bomba gibi konuklarla geldi. İki başarılı oyuncu Hasibe Eren ve Bora Akkaş’ın Dayı ile eğlenceli sohbeti haftasonu için gereken tüm enerjiyi izleyicilere vermeyi başardı. Hasibe Eren’in çocukluğundan hocası olduğu Bora Akkaş hakkındaki, “Çok sempatik ve aşırı yetenekliydi. Ama serserinin tekiydi” sözleri stüdyodakileri güldürdü. Almanya’da doğduğunu anlatan ünlü oyuncu, küçükken Meryem Uzerli gibi konuştuğunu söyledi. “Televizyonda dramda asla tercih edilmiyorum” diyen Hasibe Eren, canlı yayında drama skeci canlandırdı. Adrien Brody’ye benzetilen Bora Akkaş ise, “Bir gün keşke Wes Anderson, ‘Siz beraber abi kardeş oynasanız’ dese, aşırı mutlu olurum” dedi. Geniş Aile’deki rolü nedeniyle, insanların kendisine yolda hala “Zekai” diye seslendiğini belirten Akkaş, yapımcı olmayı planladığını anlattı.

 

Dayı Şov yine tüm dertleri unutturan bomba gibi bir programla izleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı. Birbirinden başarılı iki oyuncu, Hasibe Eren ve Bora Akkaş ile Dayı’nın her zamanki renkli sohbeti stüdyodaki enerjiyi zirveye çıkardı. 

 

“Almanya’da köyüme gitmiş gibi hissediyorum”

Sevilen oyuncu Hasibe Eren, Almanya’da doğduğunu ve babası burada büyümesini istediği için 9 yaşında Türkiye’ye taşındıklarını anlattı, “Küçükken Meryem Uzerli gibi konuşuyordum” dedi. “Almanya’ya her gittiğimde orayı çok sevdiğimi ve oraya ait hissettiğimi düşünüyorum. Köyüme gitmiş gibi hissediyorum” diye ekledi. 

 

“Bora serserinin tekiydi”

Bora Akkaş ile İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Eğitim Birimi sınavlarına girip kazandığında tanıştıklarını anlatan Eren, “Henüz 9 yaşındaydı. Çok sempatik ve aşırı yetenekliydi. Ama serserinin tekiydi. Disiplin sorunu vardı, ödevlerini yapmaz, geç gelir ama her zaman da en iyi sınavı o verirdi” dedi.

 

“Herkes terapiye gitmeli”

Kameranın karşısında kendisi olması gerektiğinde çok gerildiğini söyleyen sevilen oyuncu, “Herkes terapiye gitmeli, özellikte metropollerde yaşayanlar, bizim gibi meslekler sürdürenler… Ben de destek alıyorum” dedi.

 

“Nazmi Sinan Mıhçı ile 25 yıllık kankayız”

Dayı’nın şöhrete kavuşmasına vesile olan, Kukla Kabare’deki partneri Nazmi Sinan Mıhçı ile 25 yıllık kanka olduklarını söyleyen Eren, “Oyuncu olarak hak ettiği değeri gördüğünü düşünmüyorum. Bora’nın da onunla geçmişi var. Hepimizin hayatında çok önemli biri” ifadelerini kullandı.

 

“Gülse Birsel oyunculuğu diye bir şey yok”

Uzun yıllar Gülse Birsel’in yaratıcısı olduğu işlerde rol alan Eren, “Gülse Birsel şahane bir kalem” dedi. Birsel’in yeni projesinde yer almanın onu sevindireceğini ama bunu hiç beklemediğini söyledi. Dayı’nın “Gülse Birsel oyunculuğu” ile ilgili sorusuna ise, “Öyle bir şey yok. Herkesin kendi tarzı var. Onları bir potada eriten yönetmen var” yanıtını verdi.

 

“Atilla Atalay’ın eskimeyen bir mizahı var”

Bir dönem oynadığı “Sıdıka” rolü ile akıllara kazınan Hasibe Eren, bu karakterin yaratıcısı Atilla Atalay ile ilgili, “Eskimeyen bir mizahı var” ifadesini kullandı. Sıdıka projesinin hayata geçmesiyle ilgili hikayeyi anlatan Eren, “İstanbul Üniversite Tiyatro Topluluğu’nda Sıdıka’yı oyunlaştırdım yazarından izin alıp. Daha sonda Özer Kızıltan izlemiş, bana ulaştılar. İzlediler ve seçtiler” dedi.

 

“Televizyonda dramda asla tercih edilmiyorum”

Birçok tiyatro oyununda, reklam filmlerinde ve “Babam ve Oğlum” ile “Yağmur Zamanı” gibi dikkat çekici yapımlarda oyuncu koçu olarak görev aldığını belirten ünlü oyuncu, “Sinemada, tiyatroda oynama şerefine nail oldum ama ne yazık ki, televizyonda asla dramda tercih edilmiyorum. Ama onu da kıracağım, inanıyorum” dedi.

 

“Adrien Brody ile abi-kardeş oynasam aşırı mutlu olurdum”

Ünlü Amerikalı oyuncu Adrien Brody’ye benzetilen Bora Akkaş, “Bir gün keşke Wes Anderson, ‘Siz beraber abi kardeş oynasanız’ dese, aşırı mutlu olurum” dedi.

 

Akkaş’ın profesyonel olarak ilk 11 yaşında oyunculuk yaptığını söylemesi üzerine “çocuk işçi” şakaları yapıldı. Sevilen oyuncu, “Ailem yönlendirdi, Şehir Tiyatroları’nın Çocuk Eğitim Birimi vardı, Hasibe ablanın hoca olduğu. Orada sınava girip oyunculuk eğitimi aldım ama sorumsuz olduğum için uzattım. Liseyi de uzatmıştım zaten” dedi.

 

“Yolda hala ‘Zekai’ diye sesleniyorlar”

“Aşkı Memnu’nun ilk Bülent’i benim” diyen Akkaş, bir dönem oynadığı sevilen dizi Geniş Aile’deki rolü nedeniyle, insanların kendisine yolda hala “Zekai” diye seslendiğini belirtti. Ayrıca, Avrupa Yakası’nda 2 bölümde 2 ayrı rolü oynadığını dile getirdi.

 

“Hasibe Eren tek dayanağımdı”

Çocuk Eğitim Birimi’nde korktuğu hocaları olduğunu söyleyen Akkaş, “Hasibe Eren tek dayanağımdı” dedi. “Ebeveynlerimle tartıştığımda, kendimi yalnız hissettiğimde Hasibe ablanın evine gidip kalıyordum” ifadelerini kullandı.

 

“Yapımcı olacağım”

“Televizyonda dramda asla tercih edilmiyorum” diyen Hasibe Eren, canlı yayında drama skeci canlandırdı. Eren’in kendisine yönelik, “Yapımcı olsan bana rol verir misin” sorusuna Bora Akkaş, “Veririm. Olacağım da” dedi. 

 

Her Cuma gecesi canlı yayınla GAİN’de

Dayı Şov, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında ücretsiz olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Bade İşcil’den Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarıyla Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk şov tarzıyla giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı