Dünya Barış Kupası Bulgaristan’a Gitti

FİNALDE FENERBAHÇE’Yİ YENEN TARGOVİSHTE ŞAMPİYON   Türkiye’den 4 yurtdışından 8 takımın katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen Dünya Barış Kupası 7.

  • 21 Ekim 2022
  • Dünya Barış Kupası Bulgaristan’a Gitti için yorumlar kapalı
  • 231 kez görüntülendi.
Dünya Barış Kupası Bulgaristan’a Gitti

FİNALDE FENERBAHÇE’Yİ YENEN TARGOVİSHTE ŞAMPİYON

 

Türkiye’den 4 yurtdışından 8 takımın katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen Dünya Barış Kupası 7.Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’nın ilk etabını Bulgaristan’ın Targovishte (Eskicuma) takımı şampiyon olarak tamamladı. Targovishte finalde Fenerbahçe Master takımını 1 -0 yenerek kupaya uzandı. Turnuvaya katılan takımlar Manisa’nın Akhisar ilçesinde yaşayan SMA 1 Tip hastası Ebrar Aktürk bebek için düzenlenen yardım kampanyasına da destek verdiler.

 

LİG MAÇLARINI ARATMAYAN FİNAL

Antalya’da 19 Ekim 2022 tarihinde başlayan Dünya Barış Kupası 7.Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’na Bosna Hersek’ten Master Bosna, Kosova’dan Kfv Prizren, Bulgaristan’dan Targovishte ve Shumen, Romanya’dan Victoria Bucuresti, Portekiz’den Compact, Moğolistan’dan Oyutan, Türkiye’den Kırklareli Belediye, Adıyaman Mas Der, Akhisar, Marmaris ve Fenerbahçe Master takımları katıldı. 3 gün süren şampiyonanın eleme gruplarını lider olarak tamamlayan Fenerbahçe ve Targovishte takımları büyük finalde karşılaştı. Her iki takımın profesyonel liglerdeki maçları aratmayacak kalitede, çekişmeli ve atak bir oyun sergilediği final maçını, yurtiçi ve yurtdışından turnuva ve tatil için bölgeye gelen yüzlerce futbolsever heyecanla izledi. Her iki takımın taraftarları tezahüratlarıyla maça ayrı bir renk kattı. İlk yarısı golsüz tamamlanan maçı Targovishte ikinci yarıda bulduğu tek golle 1 – 0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

 

BİR ALKIŞTA FENERBAHÇE’YE

Kupa törenine katılanlar, rakibini maç sonrasında kupa törenine alkışlarla uğurlayan, tören sırasında da kendileri şampiyon olmuşçasına kutlamayı birlikte yapan Fenerbahçe’lileri de dakikalarca alkışladılar.

 

Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Ahmet Gök her iki takımı da gönülden kutlayarak kupalarını verdiğini ve amaçlarının skora değil spora önem veren organizasyonlarla ulusları birbirine yaklaştırmak olduğunu söyledi.  Bu amaçla katılan her takıma Turnuva Birincisi etiketli katılım kupası verdiklerini vurgulayan Gök 7 yıl önce 4 takımla başladıkları organizasyonun 16 ülke ve 24 takıma ulaştığını, başvuruda bulunan değişik ülkelerden çok sayıda takımı da konaklama olanaklarının elvermemesi nedeniyle kabul edemediklerine dikkat çekti. Targovishte takımına şampiyonluk kupasını takdim ederken bir konuşma yapan Ahmet Gök; “ Bulgaristan Targovishte (Eskicuma) takımı Dünya Barış Kupası organizasyonu başladığından beri 7 yıldır aralıksız katılıyor. İlk geldiklerinde takımı zor çıkarıyorlardı. Her yıl sayıları arttı ve bu yıl 122 kişi ile geldiler. Aileleriyle birlikte geldiler. Kendilerine teşekkür ederim. Bize seyir zevki yüksek bir final maçı izlettiler. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza da fair play’e verdikleri önem ve güzel maçlar için çok teşekkür ederim “dedi.    

 

Kupalarını alan Targovishte takımı sevincini aileleriyle ve rakiplerinin alkışları arasında kutladı.

Bu yıl saha ve konaklama olanaklarının kısıtlaması nedeniyle iki etap halinde yapılan turnuvanın 19 – 22 Ekim 2022 tarihleri arasındaki ikinci etabı Antalya’nın Belek bölgesinde Filistin’den 4, Türkiye’den 3, KKTC, Ürdün, Romanya, Fas ve Cezayir’den birer olmak üzere toplam 12 takımın katılımıyla başladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı