Dünya Okulları Türk Gençleriyle Yüz Yüze Gelecek

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI YURTDIŞI EĞİTİM FUARI İSTANBUL’DA BAŞLIYOR:   12-13-14 Kasım tarihlerinde İstanbul ayağı gerçekleşecek Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı’na, uluslararası öğrencilere talebi fazla olan, kaliteli eğitim programlarıyla alternatifler sunan 110’dan fazla okul katılacak.

  • 11 Kasım 2022
  • Dünya Okulları Türk Gençleriyle Yüz Yüze Gelecek için yorumlar kapalı
  • 240 kez görüntülendi.
Dünya Okulları Türk Gençleriyle Yüz Yüze Gelecek

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI YURTDIŞI EĞİTİM FUARI İSTANBUL’DA BAŞLIYOR:

 

12-13-14 Kasım tarihlerinde İstanbul ayağı gerçekleşecek Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı’na, uluslararası öğrencilere talebi fazla olan, kaliteli eğitim programlarıyla alternatifler sunan 110’dan fazla okul katılacak. Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesinden temsilcilerinde yer alacağı fuarda, dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans başta olmak üzere lise, work and study, work and travel ve sertifika programları konularında yeryüzünün dört bir yanından gelen okul yetkililerinden yüz yüze bilgi alma şansı olacak.

 

Yurtdışında lise, üniversite ve akademik kariyer gibi eğitim olanakları gençlerin başlıca tercihleri arasında bulunuyor. 21 yıldır yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerle yabancı okulları buluşturan Akare bu sene de büyük bir katılımla kapılarını aralamaya hazırlanıyor. 12-13-14 Kasım tarihlerinde ilk ayağı olan İstanbul fuarı gerçekleşecek. Fuara katılım için web sitesi üzerinden kayıt yaptırılıp ücretsiz davetiye alınabilir.

 

110’dan fazla kurumun katılacağı ve dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesinden de katılımcıların yer alacağı Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları’nda, katılımcılara özel burs imkanları, başvuru ücretinin alınmaması, yine fuara özel indirimler ve fuara özel kontenjanlar olacağı belirtiliyor. Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında yer alan ve 28. sırada bulunan The University of Manchester, 64. sırada yer alan The University of Warwick, 79. Sırada olan The Hong Kong Polytechnic University’nin katılacağı fuarda ABD ve İsveç Konsolosluk yetkilileri, İrlanda vize ofisi, DAAD, Fulbright, EducationUSA ve British Council yetkilileri de yer alacak.  

 

EĞİTİM SONRASI OTURMA İZNİ FIRSATLARI!

Her yıl fuara katılımın daha arttığını ve özellikle dünyanın önde gelen üniversitelerinin Türkiye’nin gençlik potansiyeline özel önem verdiğini belirten Akare Fuarcılık Genel Müdürü Engin Coşar, kategorilere göre en çok tercih edilen ülkelerin değişiklik gösterdiğini vurguladı. Coşar tercihlere yönelik şunları söyledi: “İngiltere çalışma izni verdiği için master programlarına başvuru oldukça fazla. İtalya devlet üniversiteleri ve Almanya uygun fiyatları olduğu için çok tercih ediliyor. Dil okullarında İrlanda’da yine çalışma izni verdiği için en popülerler arasında… Kanada da üniversite sonrası yaşama imkânı sağladığı için tercih sebepleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.” 

 

‘’FUARA ÖZEL BURS İMKÂNI OLACAK’’

İrlanda’nın sunduğu imkanlar ile yurtdışı eğitim konusunda gençlerin ilgisini çektiğini belirten Engin Coşar, “İrlanda, teknolojik olanakları, kaliteli eğitim sistemi, alınan diplomanın dünya çapında değerli olması, iş olanaklarının oldukça fazla olması, çalışma izni anlamında sağladığı imkanlar ile dikkat çekiyor.  Akare’nin düzenlediği yurtdışı eğitim fuarlarında da Amerika, Kanada, İngiltere’den okullar bulunduğu gibi İrlanda’dan da oldukça fazla okul bulunuyor. Her bir okul için okulun gönderdiği temsilcilerden direkt bilgiler almak mümkün. Fuara özel öğrencilerimize yönelik burs ve indirimlerin de olacağını da belirtebiliriz” ifadelerini kullandı. 

 

Fuar Takvimi

  • 12-13 Kasım 2022 (Cumartesi, Pazar) saat 14.00-18.00 arasında İstanbul Avrupa Istanbul Congress Center’da
  • 14 Kasım 2022 (Pazartesi) saat 15.00-19.00 arasında İstanbul Asya Dedeman Bostancı Hotel’de,
  • 16 Kasım 2022 (Çarşamba) saat 15.00-19.00 arasında Ankara Sheraton Hotel’de
  • 18 Kasım 2022 (Cuma) saat 15.00-19.00 arasında İzmir IzQ Innovation Center’da gerçekleşecektir.
  • Fuarlara kaydolmak için akare adresinden formu doldurabilirsiniz.

 

YURTDIŞI EĞİTİM ALANINDA TÜRKİYE’DE KURULAN İLK FUARCILIK: AKARE 

2001 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük yurtdışı eğitim fuarlarını düzenleyen Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları’nda, Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden gelen saygın üniversite ve dil okulları yetkilileri yer almaktadır. Yurtdışı eğitim alanında Türkiye’de kurulan ilk fuarcılık firmasıdır. Her yıl 100 binden fazla öğrenciyi 30 farklı ülkeden yüzlerce okul yetkilisiyle buluşturuyor. Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları’nın öğrencilere sunduğu en büyük fırsat, Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, İsviçre, Avustralya, İsveç ve Macaristan gibi ülkelerden gelen okulların kayıt yetkilileri ile yüz yüze tanışma ve bilgi alma imkanıdır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı