Dünya zenginlerinin evlerini tasarlıyorlar

İç Mimar Merve Aycan’ın kurucusu olduğu  Billionaire Furniture ve Luxury Stone markaları, Katar’dan Kazakistan’a, Suudi Arabistan’dan Amerika’ya dünyanın dört bir yanında lüks evlerin tasarımını yapıyor.

  • 07 Kasım 2021
  • Dünya zenginlerinin evlerini tasarlıyorlar için yorumlar kapalı
  • 424 kez görüntülendi.
Dünya zenginlerinin evlerini tasarlıyorlar
İç Mimar Merve Aycan’ın kurucusu olduğu  Billionaire Furniture ve Luxury Stone markaları, Katar’dan Kazakistan’a, Suudi Arabistan’dan Amerika’ya dünyanın dört bir yanında lüks evlerin tasarımını yapıyor. 50 kişilik salona sahip, kuaför ve masaj odalarının da olduğu devasa büyüklükteki evlerde dekorasyonun yanı sıra banyodaki havluya, diş fırçasına kadar her şeyi hazırlayan uzman ekibin tasarladığı evler, dünya zenginleri tarafından büyük ilgi görüyor.
 
Çalışmaları hakkında bilgi veren Billionaire Furniture’un Sahibi İç Mimar Merve Aycan, “Firmamız 2015 yılında bir araya gelen tasarımcılar, teknisyenler ve ustalardan oluşan ortak bir grup. A’dan Z’ye bir eve ait her tasarımı üstleniyoruz. Bazen toplu bir inşaat projesi için bazen de bireysel müşterilerimiz için hizmet veriyoruz” dedi.
 
En çok ilgi Araplardan
Özellikle yurt dışından büyük ilgi gördüklerini belirten Aycan, “Dünyanın dört bir yanından müşterilerimiz var. Kazakistan, Katar başta olmak üzere Avrupa’dan, Arap Yarımadası’ndan ve ABD’den çok sayıda talep alıyoruz. En çok ilgiyi ise Araplardan görüyoruz.  Son olarak da Kazakistan’da 2 projemiz devam ediyor. 8 odalı, 5 banyolu evin mobilya ve dekorasyon tasarımını yapacağız.  Anahtar teslim bir ev olacak. Yine Katar’da 3 farklı projemiz var. Ünlü ailelerin evlerini tasarlıyoruz. Şeyhler, işadamları, sanatçılar gibi farklı alanlardan ünlü müşterimiz var” diye konuştu.
 
Diş fırçasına kadar düşünülüyor
 
Müşterilerinden gelen birçok farklı talebe karşılık verdiklerini aktaran Aycan, “Örneğin eski bir evi alıp tamamen boşaltıp, duvarlarını, yerlerini, elektrik tesisatlarını, tasarımını her şeyini baştan yaptırmak istiyorlar. Biz de projelendirip mobilyalarını, dolaplarını takıp, elektrik tesisatlarını yapıyoruz. En sonunda evin mobilyalarının, dekorasyonunun yanı sıra bornozundan diş fırçalarına kadar her şeyi tamamlayıp teslim ediyoruz. Tamamen doğal ürünler kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
50 kişilik yemek odası
 
Arap Yarımadası’ndaki siparişlerin büyük ölçekli olduğunu dile getiren Aycan şunları söyledi: “Yaşam alanları çok büyük olduğundan ve çok sayıda kişiyle birlikte yaşadıkları için siparişler büyük ölçekli oluyor.  Örneğin salonları için 10 kanepe, 10 tekli berjer, 10 sehpa siparişi alıyoruz.  40- 50 kişilik yemek masaları istiyorlar. Bazı evlerde kuaför salonu, masaj odası gibi özel istekler oluyor. Bir ev yaklaşık 5 milyon liraya çıkabiliyor. Eğer üst segment isteniyorsa 20- 30 milyon liraya kadar ulaşabiliyor.”
 
 
Pandemide online danışmanlık 
 
Pandemi nedeniyle online danışmanlık da verdiklerini kaydeden Aycan, “Pandemi döneminde yüz yüze gelmeden birçok üretim yaptık, proje hazırladık ve üretime geçtik. Her şeyi karşı taraftan onaylı bir şekilde yürüttük. Kırlentten, mobilya iskeletine her şeyi numaralandırıp ihracatını yaptık” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı