Dünyanın ilk Kıtalararası Triatlon Yarışması İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu gerçekleşti

İstanbul’un Beykoz ilçesinde 12 Eylül tarihinde gerçekleşen İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'na Türkiye’den ve dünyadan 500 triatlet katıldı.

  • 12 Eylül 2021
  • Dünyanın ilk Kıtalararası Triatlon Yarışması İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu gerçekleşti için yorumlar kapalı
  • 437 kez görüntülendi.
Dünyanın ilk Kıtalararası Triatlon Yarışması İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu gerçekleşti

İstanbul’un Beykoz ilçesinde 12 Eylül tarihinde gerçekleşen İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'na Türkiye’den ve dünyadan 500 triatlet katıldı.

Ağız sağlığı ürünlerinin küresel markası Oral-B’nin de katkılarıyla Triatlon sporunun hızla geliştiği Türkiye, İstanbul Beykoz’da önemli bir organizasyona ev sahipliği yaparak dünyada bir ilke imza attı. Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışması olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayelerinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi işbirliğinde gerçekleşti.

Yüzme, koşu ve bisiklette üç zorlu etap

12 Eylül tarihinde gerçekleşen yarışmaya Türkiye'den ve dünyadan 500 triatlet katıldı. İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'nda sporcular 2,3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda mücadele etti. Sabah 06.30’da yüzme etabıyla başlayan mücadelede bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca-Küçüksu arasında, koşu etabı Küçüksu-Çubuklu arasında gerçekleşti. Bu yıl ilk kez yapılan yarışın 2022'den itibaren Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası kapsamında düzenlenmesi hedefleniyor. 

İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nda Elit Erkekler birincisi, Yüz Bin Koş Spor Kulübü’nden Gültıgın Er Elit Kadınlar kategorisi birincisi Göztepe Spor Kulübü’nden İpek Öztosun oldu  

 

Yaş Grubu Erkekler genel klasman sonuçları şöyle gerçekleşti:

 

Yaş Grubu Erkekler Birincisi Antalya Spor Kulübü’nden Bahadır Tama 

Yaş Grubu Erkekler İkincisi Çelpa Spor Kulübünden Bartu Ören 

Yaş Grubu Erkekler Üçüncüsü ise TRIA Spor Kulübü’nden Oleg Astanin oldu. 

 

Yaş Grubu Kadınlar genel klasman sonuçları:

 

Yaş Grubu Kadınlar Birincisi Ferdi Spor Kulübü’nden Merve Güney

Yaş Grubu Kadınlar İkincisi Göztepe  Spor Kulübünden Çiğdem Tütüncü 

Yaş Grubu Kadınlar Üçüncüsü  Adalar Su Sporları Kulübü Melda Fatma Derviş 

 

şeklinde gerçekleşti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı