E- eğitim girişimleri de finansmana kitlesel fonlamayla ulaşıyor

Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu, yeni kampanyasını pandemi ile birlikte hızla büyüyen sektörlerden biri olan e-eğitimden seçti.

  • 06 Eylül 2021
  • E- eğitim girişimleri de finansmana kitlesel fonlamayla ulaşıyor için yorumlar kapalı
  • 475 kez görüntülendi.
E- eğitim girişimleri de finansmana kitlesel fonlamayla ulaşıyor

Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu, yeni kampanyasını pandemi ile birlikte hızla büyüyen sektörlerden biri olan e-eğitimden seçti. Tek çatı altında canlı ders, sınav ve öğrenci koçluğu programları geliştiren online eğitim platformu Classest, fonbulucu’da yatırım turuna çıktı. Classest, paya dayalı kitle fonlama sistemi ile şirket paylarının yüzde 12’sini kurumsal ve bireysel yatırımcılara arz ederek geleceği iyi eğitimle desteklemek üzere binlerce yatırımcıya ve 840 bin TL yatırım tutarına ulaşmayı hedefliyor.   

Türkiye’de girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemini geliştirmek ve sermayeyi tabana yaymak adına aktif biçimde çalışan fonbulucu, yeni kampanyasını fonlamaya sundu. Nisan 2021’den bu yana farklı sektörlerden pek çok girişimin başarıyla fonlanmasını sağlayan fonbulucu’nun yeni kampanyası e-eğitim sektöründen Classest Girişimi oldu. Tek çatı altında canlı ders, sınav ve öğrenci koçluğu programları geliştiren online eğitim platformu Classest840 bin TL fona ulaşma hedefiyle 31.10.2021 tarihine kadar fonbulucu’da yatırım turunda kalarak eğitim destekçisi yatırımcılarla buluşacak. 

Öğrencinin merkeze alındığı yeni nesil eğitim sistemi

Classest, startup kültürü ile doğan, eğitimde eşitsizliği ortadan kaldıran en seçkin eğitim kurumu olmak vizyonuyla projelendirildi. Öğrenciler için en uygun öğretmenin belirlenip özel derslerin verildiği bir online eğitim platformu olan girişim, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite giriş sınavı ve KPSS, ALES, YDS, YÖKDİL, TOELF gibi yeterlilik sınavlarına hazırlık dersleri veriyor. Classest’ta çocukların özgüvenli biçimde kendi cevherlerini keşfedebilmesi ve akademik olarak donanımlı hale gelebilmesi için öğrencinin merkeze alındığı bir eğitim sistemi uygulanıyor. Eğitimler; öğrenciyle doğru iletişim kurmasını bilen, onları ideal biçimde yönlendirme kabiliyetine sahip, profesyonel başarıları olan seçkin bir öğretmen topluluğu eşliğinde, öğrencinin istediği zamanda ve seviyesine göre ilerliyor. Bu yolla, öğrencinin motivasyonu yüksek ve kendinden emin olarak eğitimine devam edebilmesi amaçlanıyor. 

Eğitimde sürdürülebilir başarı gayesi

Classest Girişiminin Kurucu Ortağı Fatih Koca’nın verdiği bilgilere göre; girişim şirketinin ekibi tarafından geliştirilen sanal sınıflarda, birebir veya küçük gruplar halinde yapılan canlı yayın derslerinde öğrencilerin katılımını, bağlantı bilgilerini ve pedagojik durumunu analiz eden teknolojiler kullanılıyor. Classest, öğretmen ediniminde de teknolojik analizlerle hizmet veriyor. Classest’ın akıllı öğretmen eşleştirme teknolojisi, doğru öğrenciyi doğru öğretmenle bir araya getirerek eğitimin maksimum verimle sonuçlanabilmesini sağlıyor. Eğitim kurgusuna öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra öğrenci velilerini de dâhil eden platform, bu sayede sürdürülebilir başarı vadeden bir eğitim ortamı kurgulamanın yanı sıra her öğrencisine dünya vatandaşlığı kültürünü aşılama gayretiyle de öne çıkıyor. 

“Classest Girişimi iş ve gelir modelini ispat etmiş bir eğitim platformu”

Konu hakkında açıklama yapan fonbulucu Platformları Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Yıldız; “Eğitim, üzerinde hassasiyetle durulması gereken en önemli konu. Yaşadığımız çağda uzaktan eğitimin önemi her geçen gün daha fazla artıyor. Ancak bu eğitimde kalitenin yüksel tutulmasının özel bir değeri var. Classest, bu değeri sağlama başarısı göstermiş bir girişim. Hem iş modelini hem de gelir modelini ispat etmiş bir eğitim platformu. Yatırım yapmak isteyen tüm bireysel ve kurumsal yatırımcıları, platformumuzda yatırım turu devam eden Classest Girişimini incelemeye davet ediyorum” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı