E-İhracat için Yeni Devlet Destekleri

E-ihracatı teşvik etmek amacıyla yeni devlet destek programı, yurtdışında yeni pazarlara girmek isteyen şirketlere yurtdışı pazaryerleri ile entegrasyon, komisyon bedeli ve tanıtım konularında destek sunmaktadır.

  • 10 Ekim 2022
  • E-İhracat için Yeni Devlet Destekleri için yorumlar kapalı
  • 241 kez görüntülendi.
E-İhracat için Yeni Devlet Destekleri

E-ihracatı teşvik etmek amacıyla yeni devlet destek programı, yurtdışında yeni pazarlara girmek isteyen şirketlere yurtdışı pazaryerleri ile entegrasyon, komisyon bedeli ve tanıtım konularında destek sunmaktadır. Devlet destekleri konusunda danışmanlık veren İnovakademi ve dijital pazarlama konusunda uzman olan Multiligo, e-ihracat firmalarına destek sağlamak üzere güçlerini birleştirdi.

 

İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol'a göre, program kapsamında yeni pazarlara giriş için gerekli rapor maliyetlerinin 50'si ve yeni pazarlara entegrasyon maliyetlerinin 50'si yıllık en fazla 1,5 milyon TL'ye kadar karşılanacak. Ayrıca e-ticaret platformlarına ve e-ihracat konsorsiyumlarına ödenen komisyonlar da üç yıl süreyle 50 oranında desteklenecek.
 

Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala, e-ihracatla ilgili yeni reklam devlet destekleri hakkında detayları paylaştı. Yaşbala'ya göre, Ticaret Bakanlığı artık şirketler, e-ticaret siteleri ve ihracat konsorsiyumları için reklam harcamalarında 50 geri ödeme sunuyor. Yaşbala, "Bu, işletmelerin görünürlüklerini artırmaları ve yeni pazarlara ulaşmaları için büyük bir fırsat. Her ölçekten işletmeyi bu fırsattan yararlanmaya teşvik ediyoruz." dedi.

Bu, Türk şirketlerinin uluslararası rekabet güçlerini artırmaları ve yeni pazarlara açılmaları için önemli bir fırsattır. Hükümetin desteğiyle, Türk işletmeleri online ürün ve hizmetlere yönelik artan küresel talepten faydalanabileceklerdir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı