Ege KBB’nin tıpta uzmanlık eğitimi tekrar akredite oldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, “Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” alarak tekrar akredite oldu.

  • 19 Kasım 2021
  • Ege KBB’nin tıpta uzmanlık eğitimi tekrar akredite oldu için yorumlar kapalı
  • 499 kez görüntülendi.
Ege KBB’nin tıpta uzmanlık eğitimi tekrar akredite oldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, “Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” alarak tekrar akredite oldu. Ege Üniversitesinin bilim temelli, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak verilen hizmetlerin akreditasyonuna önem verdiklerini dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Tıpta uzmanlık eğitimi yeniden akredite olan anabilim dalımızı ve bu çalışmalarda emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi. Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Kirazlı, yeniden akredite olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

EÜTF Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalının, tıpta uzmanlık eğitimi akreditasyonunun süresinin dolması üzerine yaptığı akreditasyonunun yenilenme başvurusunun sonuçları açıklandı. Türk Kulak Ulusal Kulak Burun Boğan ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede EGE KBB’nin yeniden “Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” almasına karar verildi. Akreditasyon belgesi yenilenen anabilim dalının, kurulduğu günden buyana alanındaki hastalıkların tanısı, tedavisi, takibinin yanı sıra bilimsel araştırmalar, akademik çalışmalar, uzmanlık eğitimi ve temel tıp eğitimi başta olmak üzere geniş kapsamlı hizmet sunduğunu dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak bilim temelli, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak verdiğimiz hizmetlerin akreditasyonunu önemsiyoruz. Gerek kurum gerekse birim olarak eğitim ve hizmetlerimizin akreditasyonu için büyük çaba harcıyoruz. Akademik ve bilimsel çalışmaları maddi ve manevi anlamda desteklerken sürekli olarak güncelleyip yenilediğimiz altyapı çalışmalarına da ciddi kaynaklar aktarıyoruz. Tıpta uzmanlık eğitimi yeniden akredite olan anabilim dalımızı ve bu çalışmalarda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Akreditasyon belgesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Tıpta uzmanlık eğitiminin akredite olmasının önemine vurgu yapan EÜTF Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Kirazlı, “Anabilim dalımız daha önce 2016 yılında, Türk Ulusal Kulak Burun Boğan ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Komisyonu tarafından tıpta uzmanlık eğitiminde yeterliliği gösteren belgeyi almaya hak kazanmıştı. Aradan geçen 5 yıllık süre içinde akreditasyon süreçlerimizi doğru tamamlayarak geçtiğimiz günlerde yeniden reakredite olmak üzere başvurduk. Yapılan değerlendirmede anabilim dalımızın tıpta uzmanlık eğitiminde yeniden akreditasyon olma hakkı kazandığı açıklandı. Belgeyi 2021 yılı itibariyle 5 yıl daha kullanmaya hak kazandık, bunun sevincini yaşıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı