EgeArt kapsamında “Aşkın Muzip Oyunları" sahnelendi

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası sanatçıların katıldığı, “9.

  • 16 Aralık 2022
  • EgeArt kapsamında “Aşkın Muzip Oyunları" sahnelendi için yorumlar kapalı
  • 230 kez görüntülendi.
EgeArt kapsamında “Aşkın Muzip Oyunları" sahnelendi

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası sanatçıların katıldığı, “9.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri” etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda “Aşkın Muzip Oyunları” tiyatro oyunu sanatseverlerle buluştu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği tiyatroyu Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, akademisyenler, öğrenciler ve tiyatro severler izledi.

Esra Çengel’in yazdığı Özdemir Çiftçioğlu’nun yönettiği “Aşkın Muzip Oyunları” tiyatro oyunda Volkan Severcan, Gülen Karaman, Özge İnce ve Ümit İlban sahne aldı.  Romantik komedi türünde sahnelenen oyun, İstanbul’un karmaşasında iki ilkokul arkadaşı tesadüfen karşılaşmasını ve formalite bir evlilik yapması sonucunda aşk, dostluk, ilişkileri konu alıyor.

Tiyatro gösterimi sonunda tiyatro oyuncularına ve ekibine “Teşekkür Belgesi” veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan, oyuncuları EgeArt’a verdiği katkılardan dolayı ekibi tebrik etti. Oyuncular adına konuşan Volkan Severcan ise “Bu oyun Türk tiyatro yazarlarımızdan Esra Çengel’in yeni biri oyunu ve ilk defa sahneleniyor. Kendisine ve oyuncu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tiyatroya, sanata her tülü katkı bizim için son derece kıymetli. İyi ki varsınız çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı