Teknoloji ve Haber Sitesi

Ekonomi Muhabirleri Gazeteciler Gününü Salihli’de kutladı

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Salihli’de bir araya geldi.

  • 10 Ocak 2022
  • 102 kez görüntülendi.
Ekonomi Muhabirleri Gazeteciler Gününü Salihli’de kutladı

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Salihli’de bir araya geldi. Derneğin 32. kuruluş yıldönümünün de kutlandığı Lidya Sardes Oteli’ndeki gala yemeğine, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral da eşleriyle katıldı.

 

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde Salihli’de buluştu. Eşleri ve çocuklarıyla birlikte Lidya Sardes Oteli’nde konaklayan İzmirli ekonomi gazetecileri, ilk gün Sart mahallesinde bulunan Sardes Antik kentini gezdi. Araştırmacı yazar Mustafa Uçar’ın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sardes Sinagogu hakkında detaylı bilgiler alan grup, Salihli’nin tarihi ve kültürel mirasına hayran kaldı.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin 32. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen gala gecesine Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral da eşleri ile birlikte katıldı.

 Kutlama yemeğinde EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi birer konuşma yaparak, mesleğin içinde bulunduğu koşullar hakkında bilgi verdi. İGC Başkanı Gappi, gazetecilerin zor şartlar altında mesleklerini sürdürmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, özgür ve doğru habercilikten yana mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Gecede, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel de bir konuşma yaparak, ilçenin ekonomisi, tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında genel bilgiler sundu. Salihli’nin çağdaş ve hoşgörülü bir kent olduğunu ve burada yaşamaktan büyük keyif aldıklarını belirten Yüksel, ilçe ekonomisinin tarımsal üretime dayalı olduğunu, ağırlıklı olarak üzümün yanı sıra her türlü sebze ve meyve yetiştirildiğini anlattı. Yüksel, şunları söyledi:

“Tarımda girdi maliyetleri ne yazık ki sürekli artıyor, buna karşılık üretici ürününü değerinde satamıyor. Biz bu konuları 16 yıldan bu yana kesintisiz olarak üç ayda bir yayınladığımız Salihli Vizyon dergimizde detaylı olarak ele alıyoruz. Manisa’da bulunan oda ve borsalar arasında bu kadar uzun süreli dergi yayınlayan tek odanın Salihli TSO olması bizler için bir övünç kaynağı. Dergimizin başından beri her türlü hazırlığını yapan Basın Danışmanımız Şirin Yörük’e de teşekkürlerimizi sunuyorum. Hepinizin gazeteciler gününü kutluyorum. Salihli’de sizi ağırlamaktan ve ilçemizi size tanıtmaktan dolayı son derece mutluyuz. Sizleri her zaman Salihli, Kula ve Selendi’ye bekleriz.”

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, gezinin ikinci kısmında Kurşunlu ve Çamurhamamı’nı ziyaret etti. Kaplıcaların da bulunduğu doğal yürüyüş parkurunda gezinti yapan grup, Kurşunlu Çayı ve şelalesinin yanında bol bol fotoğraf çekti.

Grup daha sonra Çamurhamamı Mahallesi’nde kurulan üretici pazarına da giderek, ağırlıklı olarak kadın üreticilerin satış yaptığı tezgahlardan yöresel ürünler olan bal, zeytinyağı, kestane ve cevizin yanı sıra taze sebze ve meyve alışverişi yaptı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı