Eksim Holding, Eksun Gıda ve Eksim Enerji ile 500 Büyük Arasında

Türkiye’nin önde gelen şirket toplulukları arasında yer alan Eksim Holding, enerjiden gıdaya, elektrik dağıtımından girişim sermayesi fonuna yer aldığı bütün sektörlere katma değer sağlamayı sürdürüyor.

  • 02 Ekim 2023
  • Eksim Holding, Eksun Gıda ve Eksim Enerji ile 500 Büyük Arasında için yorumlar kapalı
  • 153 kez görüntülendi.
Eksim Holding, Eksun Gıda ve Eksim Enerji ile 500 Büyük Arasında

Türkiye’nin önde gelen şirket toplulukları arasında yer alan Eksim Holding, enerjiden gıdaya, elektrik dağıtımından girişim sermayesi fonuna yer aldığı bütün sektörlere katma değer sağlamayı sürdürüyor. Yatırım ve projelerinde sürdürülebilir proaktif bir yaklaşımla hareket eden grubun 2 şirketi, bu yıl açıklanan İSO 500 sıralamasında yer aldı. Eksim Holding şirketlerinden Eksun Gıda İSO 500’de 255’inci sıraya yükselirken Eksim Enerji ise 269. sırada listeye dahil olarak, enerji ekosisteminin güçlü markaları arasındaki konumunu ortaya koydu.

 

Yer aldığı sektörlerde insan odaklı ve doğaya saygılı vizyonunu prensip edinen Eksim Holding, grup şirketleriyle birlikte yakaladığı başarı ivmesini artırmaya devam ediyor. Holding şirketlerinden olan ve ülkemizin lider un üreticisi olarak sektörüne yön veren Eksun Gıda, 2022 yılında İSO 500 sıralamasında 69 basamak yükseldi ve 255’inci sırada yer aldığı listede un üretiminde lider marka oldu. Holdingin yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Eksim Enerji ise 269’uncu sırada ilk kez İSO 500 listesindeki yerini aldı.

 

Sinangil’e 60. yaş hediyesi

 

Ülkemizin ilk paketli ununu pazara sunan Sinangil’i de bünyesinde barındıran Eksun Gıda, Konya ve Tekirdağ’da yer alan fabrikalarından Türkiye ve Dünya için üretim gerçekleştiriyor. 2021 yılında İSO 500 listesinde 324’üncü sırada yer alan Eksun Gıda, 2022 yılında ise 255’inci sıraya yükseldi. Eksun Gıda bu sonuçla birlikte tüm rakiplerini de geride bırakmış oldu. Gerçekleştirdiği yatırımlara paralel olarak 2023 yılının ilk çeyreğinde halka arzını da gerçekleştiren şirket, un pazarında Türkiye’nin lideri olarak rakiplerini geride bıraktı. Lider un üreticisi, Konya ve Tekirdağ’daki tesislerinin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak üzere yenilenebilir enerji santrali kurulum çalışmalarını da sürdürüyor.   

 

Eksim Enerji ISO 500’e merhaba dedi

Yüzde yüz yenilenebilir enerji yatırımlarıyla Türkiye’nin önde gelen enerji şirketleri arasında yerini alan Eksim Enerji, başta rüzgar enerjisi olmak üzere enerji sektörünün yenilenebilir ve inovatif tüm alanlarında yatırımlar yaparak altyapısını güçlendiriyor. İSO 500 listesine ilk defa 269’uncu sıradan giren şirket, toplam 626 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin enerjisine yön veriyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyar kWh elektrik enerjisi üreterek 1,3 milyon ton karbon salınımının önüne geçen Eksim Enerji, 2025 yılı sonuna kadar, ön lisansları alınmış projelerinin ve inşa halindeki tesislerinin devreye girmesiyle birlikte yıllık 4 milyon ton karbon salınımının önüne geçmeyi hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı