Elif Cansu Ülke Enerji’nin Operasyon Müdürü oldu

Rüzgar enerjisi sektöründe operasyon, proje yönetimi ve kurumsal müşteri ilişkileri konusundaki uzmanlığıyla tanınan Elif Cansu, Ülke Enerji ekibine dahil oldu.

  • 01 Eylül 2021
  • Elif Cansu Ülke Enerji’nin Operasyon Müdürü oldu için yorumlar kapalı
  • 495 kez görüntülendi.
Elif Cansu Ülke Enerji’nin Operasyon Müdürü oldu

Rüzgar enerjisi sektöründe operasyon, proje yönetimi ve kurumsal müşteri ilişkileri konusundaki uzmanlığıyla tanınan Elif Cansu, Ülke Enerji ekibine dahil oldu. Operasyon Müdürü görevini yürütecek olan Elif Cansu ile Ülke Enerji, 2013 yılından beri yakaladığı başarı ivmesini sürdürmeyi ve yurt içindeki başarılı hizmetlerini yurt dışında da yerleşik bir servis şirketi olarak yaygınlaştırmayı hedefliyor.

 

2009 yılından bu zamana dek ulusal ve global önde gelen birçok şirkette proje ve saha yönetimi görevlerinde bulunan Elif Cansu, yurt içi ve yurt dışındaki rüzgar enerjisi santrallerine servis hizmetleri sağlayan Ülke Enerji ekibine katıldı. Ülke Enerji’de Operasyon Müdürü görevini yürütecek olan Elif Cansu, konuya ilişkin açıklamasında “Özellikle rüzgar enerjisi servis hizmetleri pazarında tecrübeli ve uzman bir ekiple birlikte yeni bir başarı hikayesi için yola çıkmanın heyecanını yaşıyorum. Yıllardır hem ülkemizde hem de yurt dışında birçok sahada başarılı projelere imza atan, ulusal ve uluslararası birçok müşterinin beklentilerinin ötesinde hizmetler sunan Ülke Enerji’nin global vizyonuyla hareket edecek olmak beni cesaretlendirirken, yenilenebilir enerjide kadının rolüne ve başarısına inanan bir ekip ile yola çıkmak da daha fazla mutlu ediyor.” ifadelerinde bulundu. Türkiye’nin rüzgar enerjisi bakım ve servis hizmetlerindeki en iddialı markalarından Ülke Enerji ile el sıkışan Elif Cansu, özellikle yurt dışı proje tecrübelerinden hareket ile firma bünyesinde tüm rüzgar enerjisi hizmetlerinin stratejik yönetimi ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

 

“Hedefimiz, Yurt Dışında Yerleşik Bir Servis Şirketi Olmak!”

 

Elif Cansu’nun ekibe katılmasından büyük bir heyecan duyduğunu belirten Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, “Her yılı büyüyerek geçirdiğimiz 2013 yılından bu yana Ülke Enerji olarak her zaman daha büyük hedeflere ulaşacak şekilde hareket ediyoruz. Bugüne dek yurt içi ve yurt dışı yaklaşık 120 farklı santralde, 1.500’den fazla farklı türbinde operasyon gerçekleştiren Ülke Enerji’yi daha da ileriye taşımak, türbin üreticileri ve yatırımcıların servis ve proje beklentilerinin üzerinde bir hizmet vizyonuyla hareket etmek istiyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için de güçlü bir operasyon ağına sahip ve başarılı süreçler gerçekleştirecek organizasyona gerek duyuyoruz. Bu zamana kadar yaptığı başarılı işlerle kendini gösteren ve ülkemizin yenilenebilir enerji sektöründe gerçekleşen büyük atılımlardaki kadınların eşsiz katkısını sembolize eden Elif Cansu, Operasyon Müdürü olarak 2021 Ağustos itibarıyla şirketimizde görevine başladı. Yenilenebilir enerjide yüz akımız Türk kadınının rolüne ve başarısına inanan, genç ve tecrübeli bir ekip olarak Ülke Enerji’nin yükselişini izlemeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu. Ülke Enerji, deneyimli ismin ekibe katılmasıyla beraber hizmetlerini yurt dışında yerleşik bir servis şirketi olarak yaygınlaştırmayı hedefliyor.

 

Elif Cansu Kimdir?

 

Son olarak GE Renewable Energy – ONW MENAT Bölgesi'nde Proje Müdürü görevini yürüten Elif Cansu bunun öncesinde Vestas, Honeywell, EnerjiSA ve Koluman gibi önemli kuruluşlarda kritik görevlerde bulundu. Elif Cansu, özellikle rüzgar santralleri yatırımlarının üretici, alt yüklenici ve yatırımcı profillerinin tamamında karar süreçlerini yönetmiş ve deneyimlerini zenginleştirmiştir.

 

Çankaya Üniversitesi mezunu olan Elif Cansu’nun uzmanlık alanları arasında rüzgar enerjisi santrallerinin kurulum ve devreye alma operasyonlarının anahtar teslim sorumluluğunu yönetecek şekilde Proje Koordinatörlüğü, Satış & Servis ve Kurulum Koordinasyonunda Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Kontrat Yönetimi ve Kurumsal Müşteri Hizmetleri Yönetimi bulunuyor. Elif Cansu, evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı