Emirates, 2 Milyondan Fazla Yolcusunun Seyahat Planlarını Daha İyi Kontrol Edebilmeleri İçin Müşteri Memnuniyeti Vaadini Yerine Getiriyor

Biletler 24 aydan uzun süre geçerliliğini korurken iptal süresi 31 Mayıs 2022’ye uzatıldı Emirates, yolcu iadelerini yanıtlama hızıyla sektör standartlarını yükseltiyor Emirates, sürekli değişen seyahat koşullarında yolcularının karşılaştıkları değişiklikleri en iyi şekilde telafi etmelerini sağlamak amacıyla  seçenek ve esnekliğe öncelik vermeye devam ediyor.

  • 25 Ağustos 2021
  • Emirates, 2 Milyondan Fazla Yolcusunun Seyahat Planlarını Daha İyi Kontrol Edebilmeleri İçin Müşteri Memnuniyeti Vaadini Yerine Getiriyor için yorumlar kapalı
  • 521 kez görüntülendi.
Emirates, 2 Milyondan Fazla Yolcusunun Seyahat Planlarını Daha İyi Kontrol Edebilmeleri İçin Müşteri Memnuniyeti Vaadini Yerine Getiriyor

Biletler 24 aydan uzun süre geçerliliğini korurken iptal süresi 31 Mayıs 2022’ye uzatıldı

Emirates, yolcu iadelerini yanıtlama hızıyla sektör standartlarını yükseltiyor

Emirates, sürekli değişen seyahat koşullarında yolcularının karşılaştıkları değişiklikleri en iyi şekilde telafi etmelerini sağlamak amacıyla  seçenek ve esnekliğe öncelik vermeye devam ediyor. Havayolu, 2020’nin Mart ayından beri 2 milyondan fazla yolcusunun birden fazla tarih veya uçuş noktası değişikliği yapmasına ya da biletlerini ileride kullanmak üzere seyahat kuponuna  dönüştürmesine yardımcı oldu. 92.000’den fazla yolcu biletlerini seyahat kuponu olarak değiştirirken, 38.000’den fazlası ise bu kupon karşılığı uçuşlarını gerçekleştirdi..

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Uluslararası seyahat talebi giderek artarken, yolcu güvencesi ve  rezervasyon esnekliği stratejimizin merkezinde yer almaya devam edecek. Yolcu dostu rezervasyon politikalarına sahip olduğumuzdan emin olarak, bizimle seyahat etmeye karar verme aşamasında olan yolcularda güven oluşturduk ve belirsizlik söz konusu olduğunda seyahat planlarıyla ilgili kontrolü daha fazla ellerine almalarını sağladık. Bu durumda, cömert iptal politikamız vasıtasıyla değişiklikleri stressiz bir şekilde yapmalarına izin verdik, seyahat kuponlarının kolayca kullanılmasını sağladık, iade işlemi sürelerini hızlandırdık ve bunların hepsini sektöre liderlik eden çoklu risk içeren seyahat sigortamızla birlikte sunduk. Ayrıca, Skywards üyelerimiz için statü ve mil geçerlilik sürelerini uzattık.”

Havayolu, esnek rezervasyon konusunda oyunun kurallarını yeniden yazarak sektördeki en cömert bilet geçerlilik süresini başlattı ve yolcularına biletlerini 24 aydan uzun süre açığa alma  ve diledikleri zaman kullanma seçeneği verdi. Havayolu şimdi de rezervasyon iptal süresini 31 Mayıs 2022’ye kadar uzatarak yolcularının seyahat durumlarında değişiklik olması halinde tam destek alacaklarının verdiği güvenle rezervasyon yaptırmaların sağlıyor.

Emirates ayrıca yolcu iadelerini gerçekleştirme konusunda uzun süredir devam eden taahhüdünü yerine getirmeyi sürdürerek salgının başladığı tarihten bugüne kadar yaklaşık 3,3 milyon iade talebini işleme aldı. Bilet iadelerini yönetme kapasitesini güçlendiren Havayolu, seyahat acenteleri ve yolcuları için hızlı bir dönüş süresine ulaşarak sektörün en hızlısı oldu ve çıtayı yükseltti. Havayolu böylece gelecek için daha fazla güven, saygınlık ve sadakat sağladı.

Emirates yolcuları ayrıca Aralık 2020’de uygulamaya konan  sektördeki en kapsamlı çoklu risk içeren seyahat sigortasından faydalanıyor. Emirates bu uygulama ile , yolcularının rahatlıkla seyahat etmesi için  ilave seyahat güvencesi sağlayan ilk havayolu oldu. Uygulandığı günden beri, 7,2 milyondan fazla yolcu Emirates’in çoklu risk içeren seyahat sigortası sayesinde  güvenle seyahat etti.

Emirates ayrıca sık seyahat eden yolcu sadakat programı Skywards  üyelerini sunduğu özel ayrıcalıklarla  seyahate teşvik ediyor.  Emirates Skywards 630.000’den fazla Silver, Gold ve Platinum üyenin statü geçerlilik süresini 2022’ye kadar uzattı. Ayrıca, 51 milyar Skywards Milinin geçerlilik süresini de uzatarak üyelerin bu milleri gelecekte seyahat, kabin sınıfı yükseltme ve  iş ortaklarının sunduğu  ödüllerinde kullanmaları  için olanak sağladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı