Emirates, A380’nin Istanbul’a İnişini Kutluyor

Emirates’in ikonik çift katlı jumbo jeti A380, İstanbul Havalimanı'na başlayan günlük tarifeli uçuşlarını kutlamak üzere bugün İstanbul'a indi.

  • 06 Ekim 2021
  • Emirates, A380’nin Istanbul’a İnişini Kutluyor için yorumlar kapalı
  • 395 kez görüntülendi.
Emirates, A380’nin Istanbul’a İnişini Kutluyor

Emirates’in ikonik çift katlı jumbo jeti A380, İstanbul Havalimanı'na başlayan günlük tarifeli uçuşlarını kutlamak üzere bugün İstanbul'a indi. 1 Ekim'de İstanbul'a günlük A380 uçuşlarına başlayan Emirates’in ayrıca bugün ilk defa ikonik çift katlı uçağı 4 sınıfıyla İstanbul'da yolcularla buluştu. 

 

EK123 sefer sayısı ile gerçekleşen özel uçuşa, Uluslararası İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla ve Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı Adil Al Ghaith liderliğindeki bir VIP heyeti katıldı. 

 

Saat 14.25'te İstanbul Havalimanı'na inen uçak follow me araçları ile karşılanırken, Emirates heyetini İstanbul Havalimanı yetkilileri karşıladı.

 

Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Başkan Yardımcısı  Adil Al Ghaith şunları söyledi: “Bugün burada İstanbul'a ticari olarak başlatılan A380 uçuşumuzu kutlamak için bulunmaktan onur duyuyoruz. Emirates, açıldığından beri A380'i bu muhteşem yeni İstanbul Havalimanı'na getirmeye hevesliydi. A380 ile şu anda hizmet verdiğimiz diğer birçok büyük şehir gibi bu güzel şehirde de, nihayet amiral gemimizi görmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye, Emirates için önemli bir pazar. Kuruluşumuzun ilk yıllarında uçtuğumuz ilk noktalardan biriydi. O zamandan beri, 1987'den bugüne 23.000'den fazla uçuşta altı milyon yolcu taşıdık.

 

A380 hizmetini Türkiye'ye getirmek, Emirates için önemli bir kilometre taşı. İstanbul'daki A380 inişini gerçeğe dönüştürmek için tüm paydaşlarla birlikte çalışan Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

 

Emirates ve Türkiye, havayolunun ilk uçuşunu 31 Temmuz 1987'de Dubai'den İstanbul'a gerçekleştirdiği tarihten beri, 30 yılı aşkın süredir devam eden bir ilişkiye sahiptir. Emirates, İstanbul'a haftada 17 uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye çıkışlı uçuşlar, Emirates'in ödüllü uçak içi eğlence sistemine ve tüm kabinlerinde en üst düzeyde konfora sahip B777-300ER ve A380 uçakları ile gerçekleştiriliyor. Emirates, merkezi Dubai aracılığıyla Orta Doğu, Uzak Doğu, Avustralya, Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Güney Asya gibi bölgeler de dahil olmak üzere altı kıtada 120'den fazla uçuş noktasına   küresel ağında bağlantılar sunmaktadır.

 

Üç sınıflı A380'i kullanıma sokan Emirates, First Class’ta 14 özel süit, Business Class'ta yatağa dönüşebilen koltukların yer aldığı 76 mini ünite ve Ekonomi Sınıfı'nda ise 429 ekstra mesafeli koltuklarla birlikte toplam 597 koltuk sunuyor. Bu mevcut Boeing 777-300ER ile karşılaştırıldığında her uçuşta 150 yolcu daha fazla kapasite sağlayıyor.

 

First Class yolcuları Emirates’in özel süitlerinin ve imza niteliğindeki uçak içi Duş Spa'nın keyfini çıkarırken, First ve Business Class yolcuları da üst kattaki ünlü Uçak İçi Lounge’da dinlenebiliyor. Tüm sınıflardaki yolcular aileleri ve arkadaşları ile irtibatta kalmak için ücretsiz kablosuz internetten, sektördeki en büyük koltuk arkası ekranlardan ve Emirates'in halihazırda 4500'den fazla kanal içeren ve birden fazla ödüle sahip "ice" uçak içi eğlence hizmetlerinden faydalanabiliyor.

 

Dubai ve Dubai EXPO: 2020 Temmuz ayında uluslararası iş ve tatil amaçlı turizm faaliyetlerini güvenli bir şekilde yeniden başlatan Dubai, özellikle kış sezonunda dünyanın en popüler tatil noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Güneşli plajları ve kültürel miras etkinliklerinden birinci sınıf otel ve eğlence merkezlerine kadar, Dubai çok çeşitli  alternatifler sunuyor. Dubai, ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini sağlamak amacıyla aldığı kapsamlı ve etkili tedbirleri onaylayan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyinden (WTTC) Güvenli Seyahat onayı alan dünyanın ilk şehirlerinden biri olmuştur.

 

Dubai, Ekim 2021 ve Mart 2022 tarihleri arasında tüm dünyayı Expo 2020'de ağırlayacak. Connecting Minds, Creating the Future temasıyla düzenlenecek olan Expo 2020 Dubai, dünyanın dört bir yanından en iyi iş birliği, yenilikçilik ve yardımlaşma örneklerini sergileyerek insanlara ilham vermeyi hedefliyor. Altı aylık program, zengin içeriklere sahip temalı haftalar, eğlence ve eğlenerek eğitim etkinlikleri gibi her yaş ve ilgi alanına uygun deneyimlerle birlikte sunuyor.  Sanat ve kültür tutkunlarının yanı sıra yemek ve teknoloji meraklıları da sergiler, seminerler, performanslar, canlı gösteriler ve daha fazlasını keşfedebilir.

 

Sağlık: Birinci önceliği yolcularının sağlığı  olan Emirates, yolculuğun her adımına yönelik bir dizi kapsamlı güvenlik önlemi aldı. Havayolu ayrıca yakın zamanda temassız teknolojiyi uygulamaya koyup sunduğu dijital doğrulama hizmeti kapasitesini artırarak yolcularına 50 havalimanında kullanılabilen IATA Travel Pass’i kullanmaları için daha fazla fırsat sunmuştur.

 

Esneklik ve Güvence: Emirates, bu dinamik dönemde yolcuların ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürün ve hizmetlerle sektöre liderlik etmeye devam ediyor. Şirket yakın zamanda yolcu hizmetleri çalışmalarını daha da ileriye taşıyarak 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılan daha da cömert ve esnek rezervasyon politikalarını hayata geçirdi, çoklu risk sigortası teminatının kapsamını genişletti ve sadık yolcularına mil ve statü geçerlilik sürelerini koruma imkanı verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı