Emirates ile Azul Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı

Brezilya’da sekiz noktaya gidiş-geliş imkânı sağlayan ortak uçuşlarla kusursuz bir seyahat sağlanıyor.

  • 23 Ağustos 2021
  • Emirates ile Azul Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı için yorumlar kapalı
  • 498 kez görüntülendi.
Emirates ile Azul Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı

Brezilya’da sekiz noktaya gidiş-geliş imkânı sağlayan ortak uçuşlarla kusursuz bir seyahat sağlanıyor.

Emirates ve Azul Linhas Aereas Brasileiras S.A (Azul) ile, yolcuların, Brezilya’daki sekiz şehir ile Emirates’in küresel ağındaki noktaları arasında, Sao Paulo üzerinden gerçekleştirilecek gidiş-dönüş uçuşlarıyla kusursuz bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacak bir ortak uçuş anlaşması imzaladı.

Bu ortak uçuş anlaşması, Brezilya Federal Havacılık Kurumu (Agência Nacional de Aviação Civil) tarafından da onaylandı.

Ortak uçuşlar kapsamında yolcular, Rio de Janeiro Santos Dumont (SDU), Belem (BEL) Belo Horizonte (CNF), Cuiaba (CGB), Curtiba (CWB), Juazeiro Do Norte (JDO), Porto Alegre (POA) ve Recife (REC) havalimanları üzerinden Azul tarafından gerçekleştirilen gidiş-geliş uçuşlarıyla, Emirates’in Sao Paulo’dan (GRU) Dubai’ye ve diğer birçok noktaya gerçekleştirdiği uçuşlar ile tek bir biletle kolaylıkla seyahat edebilecekler. Biletler, 25 Ağustos 2021 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek seyahatler için 18 Ağustos 2021’den başlayarak, Emirates’in web sitesinden veya Emirates’in yerel satış ofisleri ve seyahat acentelerinden satın alınabilecek.

Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Emirates olarak, yolcularımıza, Brezilya’daki sekiz şehir ile Dubai ve küresel ağımızdaki diğer noktalar arasında Sao Paulo üzerinden gidiş-geliş bağlantı uçuşlarıyla, gelişmiş, kusurusuz ve kolay seyahat imkânı sunmak üzere Azul ile bir ortak uçuş anlaşması yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Azul ile olan iş birliğimiz, Emirates için önemli bir pazar olan Brezilya’da bağlantı noktalarımızı artırma ve yolcularımıza daha fazla seçenek sunma konusundaki kararlığımızın bir göstergesidir. Yolcularımız tek bir biletle, yolculuklarının her aşamasında check-in, bagaj kontrolü ve uçağa binişlerde kusursuz bir deneyim yaşayacak. Azul ile çalışmayı ve ortaklığımızı güçlendirmeyi arzu ediyoruz.”

Azul’un Gelir Akışı İşlemleri Müdürü (CRO) Abhi Shah ise şöyle konuştu: “Yolcularımız için son derece faydalı olacak Emirates ortaklığını duyurmaktan çok memnunuz. Hizmet, verilen noktalar bakımından Brezilya’nın en büyük havayolu olarak, bu ortak uçuş anlaşması ile yolcularımızın, Brezilya’da ve dünya genelinde bağlantı uçuşlarıyla benzersiz seyahat imkânlarına erişmesini sağlıyoruz. Ayrıca yolcu hizmetlerinde mükemmeliyetçilik anlayışlarıyla tanınan Azul’un ve Emirates’in bu ortaklığıyla yolcular, daha da mükemmel bir seyahat deneyimine erişiyor.”

Emirates’in hâlihazırda dünya çapında 21 havayolu ve iki demiryolu şirketi ile uçuş ortaklığı ve işbirliği anlaşmaları bulunmakta. Bunun yanı sıra, Emirates’in 106’dan fazla havayolu ve demiryolu şirketi ile interline iş birliği anlaşması da bulunuyor.

Emirates ve Brezilya

Emirates hâlihazırda geniş Boeing 777-300ER uçağıyla Sao Paulo’ya haftada beş uçuş gerçekleştiriyor. Emirates’in, iş, eğlence ve turizm amaçlı seyahat eden ve vizesi  olan Brezilya yolcularına açık olan Dubai merkezi şehri, ziyaretçilerine, yılın her zaman parlayan güneşi, simge mekânları ve her damak zevkine hitap eden mutfağıyla öne çıkan aile dostu bu şehirde yapılabilecek onca şey arasında seçim yapmakta zorlanacaklar. Dubai ayrıca Maldivler ve Kahire gibi popüler tatil noktalarına seyahat eden Brezilyalı yolcular için de mükemmel bir mola noktasını oluşturmakta.

Emirates, yolcularının ve ekiplerinin güvenliği ve refahı için, tüm yer hizmetleri ve yolcu seyahat deneyimine yönelik uçak içi hizmetleri kapsamında gelişmiş güvenlik önlemleri uygulamaya koydu. Emirates, Çoklu Risk İçeren Seyahat Sigortası, sadık yolcularının millerini kaybetmeme ve statü düzeylerini korumalarına yardımcı olarak ve daha da cazip ve esnek rezervasyon politikaları uygulayarak, seyahat planlamasını stressiz bir süreç haline getiren yolcu merkezli çözümleriyle sektörün öncüsü olmaya devam ediyor.

Yolcu uçuş hizmetlerine ek olarak, havayolunun hava kargo bölümü Emirates SkyCargo, Sao Paulo ve Viracopos havalimanlarına uçuşlarda kargo kapasitesi sunarak, Brezilya’daki işletmeleri dünya çapındaki yolcularıyla buluşturuyor, uluslararası ticarete destek oluyor ve gerekli emtia nakliyesini de kolaylaştırıyor. 

Azul Hakkında

Gerçekleştirdiği kalkış seferleri ve hizmet verdiği şehir sayısı ile Brezilya’nın en büyük havayolu şirketi olan Azul Azul S.A. (B3: AZUL4, NYSE: AZUL) 120’den fazla noktaya günde yaklaşık 700 uçuş gerçekleştirmektedir. 160’tan fazla uçaktan oluşan yolcu uçağı filosu ve 12.000’den fazla mürettebat çalışanıyla Azul, 200’den fazla aktarmasız rotadan oluşan bir ağa sahip. 2020’de TripAdvisor tarafından dünyanın en iyi havayolu ödülüne layık görülen Azul, Yolcuların Tercihi Ödülleri’nde birinci olan ilk Brezilya Ulusal Havayolu oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı