Emirates’in Sunduğu Duty-Free Ön Sipariş Hizmeti Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

Emirates yolcuları, daha öncesinde havayolunun EmiratesRED duty free kataloğundan özel duty free perakende ürünlerini satın alabiliyorlardı.

  • 13 Ağustos 2021
  • Emirates’in Sunduğu Duty-Free Ön Sipariş Hizmeti Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı için yorumlar kapalı
  • 511 kez görüntülendi.
Emirates’in Sunduğu Duty-Free Ön Sipariş Hizmeti Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı

Emirates yolcuları, daha öncesinde havayolunun EmiratesRED duty free kataloğundan özel duty free perakende ürünlerini satın alabiliyorlardı. Emirates’in sunduğu yeni hizmet ile bunu artık uçuş esnasında yapmak yerine uçuştan önce verecekleri ön siparişler ile alma seçenekleri de bulunuyor.

Güler yüzlü Emirates ekibi önceden sipariş edilen duty free ürünlerini doğrudan koltuklarında teslim ederken yolcular ise rahatlarına bakıp ice üzerine son derece kapsamlı eğlence içeriklerin keyfini çıkarabiliyor. 

Temmuz ayında emiratesred.com üzerinden ön sipariş hizmetinin ön lansmanını yapan Emirates, lüks parfümlerinden olan olan Creed Aventus ve Boadicea The Victorious, güzel saatler ve yeni teknoloji ürünleri gibi popülerliğini her daim koruyan ürünleriyle tüm güzergahlara seyahat eden yolcularından etkileyici geri dönüşler aldı. Duty free kataloğuna düzenli olarak yeni lüks ürünler eklenmekte ve tüm siparişler, hediye için mükemmel olan özel ambalajlarda teslim edilmektedir.

Emirates yolcuları, uçuştan 21 gün ila 40 saat öncesine kadar duty free ürünler için ön sipariş verebilirler. Hizmet, şu anda Dubai’den kalkış yapan tüm Emirates uçaklarında tüm sınıflardan yolculara sunulmaktadır. Emirates, bu ön sipariş hizmetini, Dubai merkezine gelen uçuşlarda da aşamalı olarak sunacaktır.

Emirates’in uçuşun her aşamasında yenilikçi, dijital çözümler sunmaya yönelik devam eden stratejisinin bir parçası olarak, yolcular artık kişisel elektronik cihazlarını kullanarak kolaylıkla çevrimiçi sipariş verebilecek ve ödeme yapabilecekler. Bu hizmet, yolcuların yüksek talep nedeniyle uçuş sırasında yeterli miktarda bulunamayabilecek ürünleri önceden ayırtmasına ve ayrıca sevdiklerini en güzel sürpriz hediyelerle mutlu etmesine olanak vermektedir. Ağustos ayı için, EmiratesRED’de ön siparişe özel olan ve uçuş sırasında alınamayacak yaklaşık 20 lüks ürün bulunmaktadır.

Ön sipariş yoluyla uçuş envanterini dinamik bir şekilde yöneten Emirates, her uçağın taşıdığı yükü azaltarak yakıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltabilmektedir. Esnekliği artırmak ve değişen operasyonel gerekliliklere ve yolcu tercihlerine dinamik olarak tepki vermek bu süre zarfında hayati önem taşımaktadır. EmiratesRED uçuş esnası perakende satışlarını Eylül 2020’de yeniden başlattı. Eylül 2020’den bu yana Emirates, yolcu başına gelir de dahil olmak üzere önemli uçuş esnası perakende satış performans göstergelerinin pandemi öncesi seviyeleri aştığını görmüştür.

Havayolu şirketi, önümüzdeki aylarda ürün yelpazesini daha da genişleterek, Dubai’nin başlıca turistik mekanlarından bazılarına özel biletler, Emirates için hazırlanmış ürünler ve dünyanın lider markalarından bazılarının en iyi üzüm bağlarından elde edilmiş sınırlı sayıda ürünleri dahil olmak üzere bir çok özel ürün ile EmiratesRed’i tüm Emirates uçuşlarında ek hizmet alımı için ana platform haline getirmeyi hedefliyor.

EmiratesRED ön sipariş hizmetinin ardındaki teknoloji platformu, seyahat ve havacılık start-up şirketlerine yönelik BAE’nin en köklü gelişim merkezlerinden biri olan Intelak’ın bünyesinde doğan yenilikçi şirket Bonflite tarafından geliştirilmiştir. BAE’nin canlı start-up ve girişimcilik sahnesini kararlılıkla destekleyen Emirates Grubu, merkezin kuruluşundan bu yana Intelak’ın inovasyon ortağı olmuştur.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı