En Hızlı Android Tarayıcıları

Konuya puan ver!

Android üzerinde, gerek mağazada gerekse açık kaynak olarak sunulan pek çok tarayıcı var ve bu tarayıcıların her biri, sizi daha iyi yerlere getirebilmek, daha hızlı bir internet sağlamak iddiası içerisindeler. Ancak, kaçının bunu sağlayabildiği oldukça muamma, zira pek çok yönden bu tarayıcıların aynı olduğunu ve hafif bir tarayıcının hepsine bedel olacağını söylemek mümkün. Ancak, iyi stabilize edilmiş, olabildiğince performanslı bir tarayıcının hayatınızı ve kullanımınızı kolaylaştırabilecek özellikleri ile birlikte, oldukça doğru bir ürün olacağını da söylememiz mümkün. Bunları sağlayabilecek, günümüzde çok fazla tarayıcı yok ancak bugün, sizlerle zevkinize ve performansa bakışınıza göre; birkaç tarayıcı paylaşacak ve özelliklerini de yazarak bu tarayıcıları olabildiğince doğru seçmenizi sağlamaya gayret edeceğiz.

Firefox

firefox

Hemen her cihazda bulunan ve tablet, telefon yahut bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak erişebileceğiniz bir tarayıcı olan Firefox, belki de mobil kullanım için en iyi tarayıcılardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Direkt senkronizasyon seçeneği ve açık kaynak olabilme özelliği ile, bir özelleştirme hissiyatı içerisinde kendinize göre bir tarayıcı oluşturabileceğiniz bu “boş kova” misali uygulama üzerinde, binlerce eklenti ve tema bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Hem hızlı, hem de zengin bir tarayıcı arıyorsanız, Firefox tam size göre bir uygulama olacaktır.

Puffin Web Browser

puffin

Flash yüklü olması seçeneği ile, pek çok açıdan avantajlı bir tarayıcı olan; özellikle tabletler için kullanımı hayli uygun bir tarayıcı olarak karşımıza çıkan; adil kullanım kotası yahut hız düşümü engellerini de direkt olarak aşabilen bir tarayıcı olarak Puffin web browser, günümüzde pek çok insanın tercihi. Hızı ve mentalitesi sebebi ile, iyi bir performans da sunan Puffin’i flash player ihtiyaçlarınız için direkt kullanabilirsiniz.

UC Browser

uc browser

UC Browser, tam bir mobil tarayıcı ve mobil uygulamaların en iyilerinden bir tanesi. Masaüstü uygulaması bulunmayan ve sadece mobil kullanım için uygun olan bu tarayıcıyı Android cihazlarınız üzerinde kullabiliyor, gece modu, hızlı okuma, rahat kullanım gibi seçenekleri ile zenginleştirebiliyorsunuz. Kullanımı rahat ve hızlı bir tarayıcı için Uc Browser oldukça tercih edilesi.

Yorum yap