En İyi Kameraya Sahip Olan Telefonlar 2017

Konuya puan ver!

Zaman geçtikçe ‘en iyi kamera’ tanımı da farklılaşıyor ve günümüzde artık insanlar telefonlarını nereye giderse gitsin yanında taşıyor. Eskiye nazaran cep telefonlarıyla çok daha fazla fotoğraf çekilirken, günümüz cihazları neredeyse SLR makine kalitesine yaklaştılar. Peki en iyi kamera hangi telefonda? En iyi kameralı telefonlar hangileri?

İlgili Konu: Hangi Telefonu Almalıyım?

Bu liste için test ettiğimiz telefonlar şu şekilde;

  • Apple iPhone 7 Plus
  • Samsung Galaxy S8 Plus
  • Google Pixel
  • Huawei P10 Plus
  • OnePlus 5
  • LG G6
  • HTC U11
  • Sony Xperia XZ Premium
  • Xiaomi Mi 6

Hangi telefonun kamerası daha iyi?

Herkesin kamera konusuna önem verdiğini ve telefon alırken de en çok buna dikkat ettiğini biliyoruz. Buna rağmen aslında her cihazın kendine göre artıları ve eksileri bulunuyor, her yıl da bunlar değişiyor. Özellikle kamerayı kullanım amacınız (selfie, portre fotoğraf ya da video) da önem teşkil ediyor.

Listede özellikle dikkatimizi çeken telefonlar Google Pixel, HTC U11, iPhone 7 Plus ve Samsung Galaxy S8 oldu. Google Pixel, her ne kadar eski sayılacak bir cihaz olsa da hâlâ piyasadaki en iyi kameraya sahip ve her ışık koşulunda fantastik fotoğraflar çekebiliyor, ayrıntılı video kayıtları alabiliyor.

Diğer yandan iPhone 7 Plus da oldukça iyi bir alternatif. Bu akıllı telefonun zaten gerek video, gerek fotoğraf konusunda üst düzey olduğunu biliyorduk. Tele lens açısından en yüksek çözünürlüğü sunmuyor fakat Pixel gibi, bir süre sonra gayet hoş fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

Şaşırtıcı bir kamera performansı sergileyen de HTC U11 oldu. Henüz yeni olan telefon, her ışık koşulunda üst düzey kaliteli ve ayrıntılı fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Aslına bakarsanız, son birkaç yıldır HTC marka telefonlar kamera konusunda eleştiriliyordu fakat U11 bunların arasında değil.

Samsung Galaxy S8 ise bildiğiniz gibi ve Plus versiyonu da, normal sürümle aynı kameraya sahip. Arka tarafta 12Mp f/1.7  diyafram açıklıklı lens yer alırken, cihaz aynı zamanda HDR desteği de sunuyor. 240fps’de 720p, 120fps’de ise 1080p videolar çekmeyi mümkün kılan akıllı telefonda, aynı zamanda optik görüntü sabitleyici de mevcut.

Tabii bunların yanında hâlâ şiddetle önerdiğimiz, övgüyle söz edeceğimiz modeller de mevcut. Sony Xperia XZ Premium’un düşük ışıklarda kötü performans sergilemesi onu listenin dışına itse de, aslında parlak ışık altında harika bir performans sergiliyor. Aynı zamanda slow motion modu da eşsiz ve kullanımı son derece keyifli.

Xiaomi Mi 6’yı da saymalıyız çünkü diğer rakipleriyle kıyaslandığında, onlara göre çok daha ucuz bir telefon. Ucuz olmasına rağmen ana kamerası oldukça iyi ve selfie fotoğraflar için de ideal bir seçim diyebiliriz.

Son olarak da Huawei P10 Plus piyasadaki kaliteli kameraya sahip telefonlar arasında bulunuyor. Çift arka kamerası ortaya muazzam gözüken fotoğraflar çıkarabilirken, aynı zamanda oldukça kullanışlı-yaratıcı modları da mevcut.

Yorum yap