En İyi Oyun Telefonları 2017

Konuya puan ver!

Akıllı telefonları günlük hayatta pek çok nedenle kullanıyoruz ve şüphesiz oyunlar da bunların arasında önemli yer tutuyor. Hatta geçmiş dönemlerde yapılan araştırmalara göre de, insanlar akıllı telefonlarını müzik, mesajlaşma ve hatta arama yapmaktan daha çok oyun oynamak için tercih ediyor.

Google Play Store üzerinde Candy Crush tarzı basit, eğlencelik oyunların yanın sıra son teknolojili FPS yapımlar da yer alırken, her zevke hitap eden çok sayıda oyun mevcut. Buna rağmen en iyi oyunlar dahi kötü bir telefonda hoş gözükmeyebilir ve eğer bataryanız da çabuk tükenirse, zaman içinde artık o telefonda oyun oynamak zorlaşıyor.

Bu yüzden bir liste çıkararak şu anda piyasadaki oyun oynamaya en uygun telefonları derledik.

En İyi Oyun Telefonları

Aşağıdaki listede alabileceğiniz en iyi oyun telefonlarını listeledik. Bu telefonlar genel olarak yüksek performansa sahip ve rahatlıkla donmadan oyun oynayabileceğiniz telefonlar. Eğer mobil oyun meraklısı iseniz aşağıdaki telefonlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus

Eğer paranız varsa, Samsung’un son amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ile S8 Plus en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Her iki telefon da geniş ekrana (5.8 inç ve 6.2 inç) sahipken, aynı zamanda 2960x1440p yüksek çözünürlük oranlarına sahipler.

Bu Samsung modelleri yüksek RAM ve son nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipsetiyle gelirken, batarya ömrü ise ortalamanın üstünde ve çok sayıda tasarruf modu seçeneklerine sahip. Ayrıca eğer sanal gerçeklik oyunlarına ilgiliyseniz, Samsung Gear VR de satın alarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Samsung, yeni Game Tools özellikleri ile mobil oyunculara pek çok kolaylık vadetmekte. Galaxy S8 3400 TL’ye satılırken, S8 Plus modeli ise 3700 TL civarında.

OnePlus 5

Henüz sadece birkaç hafta önce piyasaya sunulan OnePlus 5, mobil oyuncular için gerek teknik özellikleriyle, gerek bataryasıyla harika bir seçenek. 5.5 inçlik Full HD 1920X1080p çözünürlükle gelen akıllı telefon, Galaxy S8 ya da S8 Plus kadar büyük bir ekrana sahip değil fakat oyunlarda kesinlikle tatmin edici.

Bataryası Samsung cihazlarına göre daha iyi olan OnePlus 5’te Qualcomm Snapdragon 835 çipset yer aldığı için tüm Android oyunları da sorunsuz olarak çalışıyor. Ayrıca telefonda Gaming DnD adlı bir mod da var ve açtığınızda oyun oynarken herhangi bir bildirim açılmıyor.

One Plus 5 maalesef henüz ülkemizde satışa çıkmadı fakat yurtdışından alma şansınız mevcut.

Huawei Mate 9

Galaxy S8 ile OnePlus 5’e göre daha eski bir telefon olabilir fakat kesinlikle hâlâ oyunlar için en iyilerden. Devasa bataryası ve 5.9 inçlik Full HD ekranı ile harika bir oyun deneyimi sunan Huawei Mate 9, aynı zamanda rakiplerine göre de fiyat olarak ucuz.

Mate 9 şu anda 2000 TL’nin biraz üstü fiyatlarla satılıyor.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge

Her iki telefon da çıkalı 1 seneyi geçti fakat hâlâ oyuncular için vazgeçilmezler arasında yer alıyorlar. Fiyat olarak da ucuzladığını düşününce, 5.1 inçlik Galaxy S7 ve 5.5 inçlik Galaxy S7 Edge 2K çözünürlükleriyle muazzam ürünler.

İki modelde de Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve 4GB RAM bulunurken, bu sayede en iyi oyunları dahi sorunsuz çalıştırabiliyorlar. Ayrıca yine Galaxy S8’de olduğu gibi Game Tools sürümlerine de sahipler.

Galaxy S7 an itibariyle 2000 TL bandındayken, Edge modeli ise yaklaşık 2600-2700 TL.

Motorola Moto Z Play

Orta seviye ve uygun fiyatlı bir oyun telefonu arayanlar için, biraz eski sayılsa da Motorola Moto Z Play hâlâ harika bir seçenek.

3510mAh gücündeki büyük bataryasıyla tek şarjda dahi 2 gün çalışabilen telefon, yüksek grafikli oyunları da uzun süre sorunsuz oynatabiliyor. Telefon şu anda Türkiye’de yaklaşık 1600 TL’ye satılmakta.

Yorum yap