En İyi Ücretsiz 7 VPN 2019

Konuya puan ver!

Genellikle VPN internette dolanırken bulunduğunuz yeri belli etmemek için kullanabileceğiniz bir hizmet. Ancak ülkemizde internet kullanımına sınırlılıklar getirilebiliyor. Eskiden yaşanan sosyal medya engellemeleri (Facebook, Youtube, Twitter) veya son zamanlarda yasaklanan Vikipedia gibi adresleri bunlara örnek gösterebiliriz. Bundan dolayı VPN arıyor olabilirsiniz ancak çalışan ve ücretsiz bir kaliteli VPN bulmak biraz zor olabilir. Bu sebepten dolayı bizde sizlere en iyi ücretsiz VPN sağlayıcılarını listeledik. 2017 yılında en iyi olarak toplanan bu hizmetleri deneyebilir ve sevdiğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz.

İlgili Konu: Android İçin VPN Uygulamaları

Aslına bakarsanız VPN servisleri yasaklanmış sitelere giriş için kullanılabileceği gibi gizliliği koruma gibi çok önemli işlevleri de bulunuyor. Bağlı olduğunuz ücretsiz VPN sayesinde giriş yaptığınız yere doğrudan bağlanmadığınız için sizin verilerinize doğrudan erişim sağlanamıyor. Böylelikle internette dolaşırken güvenliğiniz daha da artıyor diyebiliriz.

VPN hizmetleri bir çok amaç için kullanılabildiği gibi kurulumu da çok kolaydır. Yalnızca hangi VPN daha iyi olduğunu bulmak başlangıçta güç olabilir. Bu durumu kolaylaştırabilmek için sizlere sunduğumuz listeye göz atabilirsiniz.

1.TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear VPN hizmeti sade ve basit tasarımı ile yaptığı işe odaklanmış olan bir program. Sizi basit oluşu ile kandırmasın çünkü şuan için dünyada en iyi VPN hizmeti diyebiliriz. Eğer internet kullanımınızı daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız TunnelBear kullanabilirsiniz.

Programın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunuyor. Bu versiyonlar arasındaki tek fark ise ücretsiz olan 500 MB kadar sınırlamaya sahip olması. Tabi bu programı tüm internet kullanımınız boyunca ücretsiz kullanamazsınız ancak bu süreç boyunca farkı hissedeceksiniz.

Programın performansı oldukça etkileyici ve güzel. Kendiliğinden ayarlı standart ayarları pek değiştirmenizi gerek yok ve zaten sizlere sunulan 20 farklı ülke arasından giriş yapacağınız ülkeyi kendiniz kolaylıkla seçebiliyorsunuz.

2.Windscribe

windscribe

windscribe

VPN hizmetleri arasına yeni katılmış bir program olsa dahi gayet başarılı ve hızlı bir hizmet. Kendisini fazlasıyla bonkör olması ile belli etti çünkü oldukça fazla bir kota sunuyor ücretsiz programı kullanan müşterilerine. Her ay standart olarak 20 GB aylık kotanızı kullanabilirsiniz. 8 Farklı ülke arasından da seçim yaparak ayarları değiştirebilirsiniz.

Programı kullanmak için yapmanız gereken tek şey programı edindikten sonra kısa bir üyelik formu ile servise kayıt olmak. Bu işlemin ardından kolay bir şekilde programı kullanabilirsiniz.

Windscribe programı size sunduğu 10 GB hizmeti aylık olarak rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ancak tabi bunu yayın açma, bir şeyler indirme gibi durumlar için kullandığınızda problemler yaşayabilirsiniz.

3.Opera

Opera VPN

Opera VPN

Opera tarayıcısı aslında bir VPN hizmeti olarak karşımıza çıkmamış olsa da tarayıcı içerisinde VPN özelliği kendisine bu listede vermemize yetiyor. Tamamı ile ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Opera VPN hizmetini kolayca aktif edebilirsiniz.

Operanın sunduğu bu hizmette herhangi bir kota kısıtlaması bulunmamaktadır. Ülke seçimi gibi ayarlar biraz kısıtlı olup size 5 farklı ülke seçeneği sunmuş olsa da uygulamanın “En uygun konum” seçeneği sizlerin en hızlı şekilde internet kullanmanızı sağlayacaktır.

4.Hotspot Shield Free

Hotspot Shield Free

Hotspot Shield Free

Hotspot Shield Free programını zaten bir çok kez reklamlarda da görmüşsünüzdür. İsim olarak iyi bilinen bir VPN hizmeti olduğu gibi iyi de bir programdır.

Programın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunuyor. Eğer ücretli versiyonunu satın alırsanız sizlere sunulan 20 ülke arasından istediğinizi seçebilirsiniz ancak eğer ücretsiz versiyonunu kullanıyorsanız program sizin için otomatik olarak ülkeyi seçecektir.

Kota kullanım açısından yine bir hayli cömert olan VPN hizmetleri arasında yer alıyor diyebiliriz. Günlük olarak 750 MB kota ile Hotspot Shield Free programını kullanabilirsiniz.

5.Speedify

Speedify

Speedify

Programın isminden de anlayabileceğiniz gibi Speedify VPN hizmeti sizlere güvenli bir erişim sunarken aynı zamanda hız konusunda da en iyi performansı sergiliyor. Genel olarak amaçları zaten en hızlı VPN hizmetini sağlamak. Bu hızı normal internet bağlantısında sağladığı gibi mobil kullanıcılar içinde aynı hassasiyeti gösteriyor.

Speedify’ın sunduğu diğer özelliklerden bir tanesi ise sizin internet kullanımınızı herhangi bir şekilde izlemiyor olması. Gizliliğe ve hıza önem veren bir program diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz versiyonları olan Speedify ülke seçimleri konusunda herhangi bir kısıtlama getirmiyor ve 20 ülke arasından iki hesap ile de istediğinizi seçebilirsiniz ancak ücretsiz versiyonda ilk ay 4 GB kota ve diğer aylarda 1 GB kota şeklinde programı kullanabilirsiniz.

6.Freelan

Diğer VPN hizmetlerine göre farklı bir VPN hizmeti olan bu programdan tasarımsal bir şey yok. Program tamamı ile kodlar ile çalışıyor bundan dolayı bilgisayar kullanımında deneyimli olan kişilerin işine yarayabilecek bir hizmet.

Tam olarak bir program olarak bile görünmese aslında eğer kullanmasını bildiğiniz sürece en iyi VPN hizmetleri arasında yer alıyor diyebiliriz. Bazı kişiler tarafından kullanılması pek önerilmiyor ve eğer bilgisayar kullanımında deneyimli değilseniz bizde diğer programlardaki gibi rahat olamayacağınızı söylüyoruz ancak deneyimli iseniz gayet ideal bir VPN hizmeti.

7.Private Tunnel

Private Tunnel VPN

Private Tunnel VPN

Tamamı ile güvenli ve hızlı olan bu VPN hizmeti ise sizin internet kullanımınızı izlemeyen bir diğer VPN hizmetlerinden. Kota açısından çalışma stili olarak diğer VPN hizmetlerinden farklı çünkü diğerleri gibi size aylık olarak bir kullanım kotası sunmak yerine 200 MB devamlı bir kota veriyor ve bu bittiğinde geri kalan kullanım için kota satın almanız gerekiyor. 20 GB ve 100 GB gibi kota satın alarak VPN hizmetini kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Yorum yap