ENKA Sanat'ta Sinema Geceleri, Ağustos Ayı Boyunca Devam Ediyor!

Sinema keyfini her yaz açık havaya taşıyan ENKA Sanat, Başka Sinema iş birliğiyle hazırladığı seçkiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya devam ediyor.

  • 08 Ağustos 2023
  • ENKA Sanat'ta Sinema Geceleri, Ağustos Ayı Boyunca Devam Ediyor! için yorumlar kapalı
  • 206 kez görüntülendi.
ENKA Sanat'ta Sinema Geceleri, Ağustos Ayı Boyunca Devam Ediyor!

Sinema keyfini her yaz açık havaya taşıyan ENKA Sanat, Başka Sinema iş birliğiyle hazırladığı seçkiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Seçki kapsamında, son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı filmlerinden oluşan birbirinden güzel filmler, ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyası ile izleyiciyle buluşuyor.

Ödüllü ve dikkat çeken filmleri bir araya getiren seçki, 14 Ağustos’ta Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un yönettiği Frankestein oyununun Londra’daki National Theatre sahnesindeki canlı çekimiyle beyaz perdeye taşındığı Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller rol aldığıFrankenstein”  ile devam ediyor. Yönetmen Nicolas Bedos’un henüz yayımlanmamış romanından uyarlayarak 35mm filme çektiği “Maskeli Balo” (Mascarade) ise 16 Ağustos’ta gösterime girecek. 21 Ağustos’ta yerli yapım Ela ile Hilmi ve Ali” de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan, özgürlüğüne düşkün bir kadının hikayesini anlatan Carmen”  22 Ağustos’ta, 1930’ların Fransa’sında geçen muzip komedi Suç Bende” (The Crime is Mine) ise 25 Ağustos gecesi izleyicilerin karşısına çıkacak.   

Gösterinin biletleri Biletix ve ENKA Sanat Gişesi’nden alınabilir. 

Gösterim takvimi;

Frankenstein – 14 Ağustos Pazartesi  

Maskeli Balo– 16 Ağustos Çarşamba

Ela ile Hilmi ve Ali – 21 Ağustos Pazartesi  

Carmen – 22 Ağustos Salı  

Suç Bende – 25 Ağustos Cuma

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı