Erkekler ve Kadınlar, Akıllı Telefonsuz Ne Kadar Dayanabiliyor?

0

Geçtiğimiz yıllarda, akıllı telefonsuz yapamazsam ölürüm diyen gençlerin bu şaka ile karışık mottosu, gerçeğe dönüşüyor olabilir. Uluslararası araştırma birimi ile yaptığı projeler ile adından söz ettiren Nottingham-Trent Üniversitesi, bunu kanıtlayacak bir araştırmaya geçtiğimiz günlerde imza attığını duyurdu. Araştırma, pek çok kadın ve erkeğin telefon bağımlılıkları üzerine yapıldı ve akıllı telefonları olmaksızın kadın ve erkeklerin ne kadar dayanabileceği araştırıldı. İstatistiki veriler ilginç olduğu kadar şaşırtıcı veriler de içeriyor.

Deney Nasıl Yapıldı?

Deney, bir grup kadının ve erkeğin belirlenmesi sonucunda, farklı oturumlar oluşturularak yapılıyor ve her erkek / kadın grubu bir bekleme odasında, serbest bir şekilde bekletiliyorlar. Serbest bir şekilde bekletilen bu insanların, telefonlarına ellerinin gitme süreleri, ortalama olarak kontrol ediliyor ve istatistiki veri bu sayede kısa sürede dökülüyor.

Erkeklerde Sadece 21 Saniyedeney 2

Erkekler, bu duruma sadece 21 saniye dayanabildi ve kısa sürede elleri telefona gitti. Ancak kadınlar tarafında biraz daha uzun sürdü bu durum. Kadın grubunun ortalama 57 saniye kadar telefonlarına ellerinin gitmeden dayanabildikleri ortaya çıktı.

Erkek ve kadınlara sorulan sorularda, kaç dakika sonra telefonunuza eliniz gitmiştir türevinde bir soru da vardı ve bu soruya çoğu; 2 yahut 3 cevabını verdi. Ancak, şaşırtıcı olan iki yahut üç dakikadan çok daha kısa bir sürede telefonlarına dokunma istekleriydi.

Bu durum, pek çok endişeyi ve elbette yeni çağın en büyük hastalığı olan gündemden uzak durmayı da beraberinde getiriyor. Yetkililer, özellikle gündemi kaçırma hastalığı olarak bilinen FOMO hastalığına karşı konulamaz bir biçimde insanların ilerlediğini ve bu durumun kesinlikle istenmeyecek hallere sebep olabileceği görüşündeler.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.