Evde Balla Yapabileceğiniz Yüz Maskesi Tarifleri

  • 10 Temmuz 2021
  • Evde Balla Yapabileceğiniz Yüz Maskesi Tarifleri için yorumlar kapalı
  • 878 kez görüntülendi.
Evde Balla Yapabileceğiniz Yüz Maskesi Tarifleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Balın cilt için ne denli yararlı olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Balla yapılan maskeler cildin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olur. Balın bir faydası da ciltte sıkılaşma sağlamasıdır. Cildi sıkılaştırıcı maske yapmak için bir tatlı kaşığı balı (balın kestane, ıhlamur ya da kara kovan olmasına özen gösterin) bir tatlı kaşığı yoğurt suyu  (sulanmış yoğurdunuzu kullanabilirsiniz) ve bir tatlı kaşığı kille iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize uygulayın. Uygulamayı boyundan çeneye, çeneden şakaklara doğru uygulayın. Bu maskeyi uygularken göz çevrenize sürmemeye özen gösterin. Maskenin yüzde kuruması beklenir, yaklaşık 10-15 dakika sonra maskeyi cildinizden çıkartın. Maskeyi çıkarmak için bol soğuk su kullanın. Maskeden temizlenen cildinize nemlendirici krem sürün. Maskeyi haftada bir kez akşamları uygulamalısınız.

Cildi Canlandırıcı Maske

Bir tatlı kaşığı çiçek balını iki tatlı kaşığı rendelenmiş salatalık ve bir çay kaşığı Türk kahvesi ekleyerek karıştırın. Bu bal maskesini tüm cilt tipleri uygulayabilir. Cildi solmuş kişiler bu maskeyi 15 günde bir uygulanabilir. Maske aşağıdan yukarıya doğru yavaş yavaş cilde uygulanmalıdır. Uygulamayı dairesel hareketlerle yapmak gerekir. Maske 15 dakika bekledikten sonra ciltten çıkarılmalıdır. Soğuk su ile temizlenen cilde uygulama sonrası nemlendirici sürülmelidir.